Олександр Вельможко

18:50
На жаль, сьогоднішне святкування Дня міста в Одесі перетворилося на офіціозну фікцію та викликає у мене блювотний рефлекс.
14:04
Багато років не вщухають суперечки про те, скільки років Одесі: трохи більше 200, таки 600 чи набагато більше? Як історик скажу: не читайте підручники. Думайте головою, співставляйте факти і робіть висновки. Отже, трохи роздумів про історію заснування Одеси та Петербургу, які ще іноді називають Південною Пальмірою та Північною Пальмірою. Та відповідь є - і вона досить однозначна.
22:47
1 сентября традиционно считается датой начала Второй мировой войны. Так или нет? В нашем "европоцентричном" методе изучения истории – именно так. Но если мы посмотрим действительно на весь мир – все будет немного иначе.
20:10
1 вересня традиційно вважається датою початку Другої Світової війни. Так чи це ні? З нашого "європоцентричного" методу вивчення історії - саме так. Але якщо ми подивимось дійсно на весь світ - то все буде трохи інакше.
13:03
У сьогоднішньому огляді оперативної ситуації ми розбираємось, як росіяни замість Одеської області обстріляли околиці Севастополя, що там з Шойгу та багато бавовни у Херсонській області.
09:41
В ефірі телеканалу "Перший міський. Одеса" підвели підсумки перших 6 місяців війни.
12:20
Трохи підводимо підсумки - війна йде вже півроку. Та висвітлюємо оперативну ситуацію на 25 серпня.
13:13
23 і 24 серпня - це День Незалежності України та день її державного прапору. Давайте дізнаємось, коли з'явилася традиційна для України символіка з поєднання синього та жовтого кольорів та як це пов'язане з історією Одеси.
10:21
Одесская городская историко-топонимическая комиссия не смогла решить вопрос о демонтаже памятника российской императрице Екатерине II. Его отложили "на потом".
18:20
Оперативна ситуація 22 серпня. Події на фронті, в Одеській області та на морі.
21:26
Головні події 20 серпня в Одесі, на фронтах і на морі. Безумовно, найцікавіше зараз - це кримська бавовна, новий пакет допомоги Україні від США та чутки про нібито відставку голови Одеської військової адміністрації.
23:30
Головні події 18 серпня відбувалися досить далеко від Одеси, але нам є що сказати і про Одесу, і про Львів, і про події на фронті, і про становище на Чорному морі.
20:58
Аналізуємо головні новини 16 серпня - що відбувається в Одесі та Одеській області, на фронтах і на морі. І найцікавіше за сьогодні - таки з Криму. Там бавовна.
10:10
Скоріш за все, пам'ятник пам'ятником імператриці Катерині ІІ в Одесі приречений на те, щоб його зняли та перенесли до одного з одеських музеїв. Це лише питання часу. Давайте розберемося, що собою являє цей пам'ятник та що з ним робити.
14:04
Аналізуємо оперативну ситуацію в Одеській області, на фронтах та на морі 14 серпня, на 172-й день Великої Вітчизняної війни українського народу проти російських загарбників. Чому не обстрілюють Одесу, удари по мостам через Дніпро та унікальні кадри ракетного залпу з фрегату "Адмирал Макаров".
20:50
Ми продовжуємо інформувати про найголовніші події в Одесі, на фронтах та на морі. Оперативна ситуація 12 серпня залишається, в цілому, стабільною, але є що відзначити.
12:12
В ефірі телеканалу "Перший міський. Одеса" розповідаю про оперативну ситуацію за 10 серпня з акцентом саме на південний фронт та можливу загрозу для Одеси та Одеської області та початок звільнення Криму.
12:12
Розповідаємо про оперативну ситуацію 10 серпня - найважливіші події в Одеській області, на фронтах та на морі.
12:12
Розповідаю про важливі події в Одесі та на фронті - що відбувається 8 серпня. Як росіяни спробували обстріляти Одеську область та як ЗСУ знову завдали ударів по мостам через Дніпро у Херсонській області.
19:09
Аналізуємо головні події в Одесі, на морі, на фронтах та у сфері міжнародних відносин на 6 серпня - 164-й день Великої Вітчизняної війни українського народу проти російських загарбників. Чому могли припинитися обстріли Одеси, чи загрожує російський наступ і як Ердоган поставив на місце путіна.
11:03
Організація "Міжнародна Амністія" розповсюджує російські фейки про українських військових у цивільних об'єктах в Одеській області та ще 4 областях України. Звіт про результат роботи організації повністю співпадає з тезами російської пропаганди та російських фейків.
23:03
Давайте разберемся в действительной роли императрицы Екатерины II в истории и, особенно, в ее месте в истории Одессы. Заодно - выясним, что делать с памятником в самом центре Одессы, на котором изображена "шальная императрица" и еще четверо исторических деятелей. А если коротко, то за одним исключением итогом всего ее долгого царствования был полный пушной зверь, который накрыл глубочайшим кризисом всю российскую империю в конце XVIII века.
23:37
Розповідаємо про головні події в Одесі, на фронті та у світі на 2 серпня. Вже 160 днів йде Велика Вітчизняна війна українського народу проти російських загарбників.
17:47
Ви чули що це? Це не просто гудок океанського судна. Це - сигнал, що морську блокаду з Одеси таки знято!
15:25
Сегодня, 31 июля, на россии отмечают день флота. Но как отмечают? Например, в Севастополе, главной базе черноморского флота, планировалось парадное построение нескольких кораблей, были репетиции и все такое. Но не будет. От слова "совсем".