Як йде звільнення Херсону та як росіяни заявили про капітуляцію (ВІДЕО)

Олександр Вельможко  |  Среда, 9 ноября 2022, 19:50
Головна подія сьогоднішнього дня 9 листопада - це відступ росіян з Херсону. Також слід відзначити чергову спробу росіян випустити ракети по Одеській області, відступ у бази чорноморського флоту росії, а також фактичну підготовку росії до безумовної капітуляції. Так завершується 259-й день Великої Вітчизняної війни українського народу проти російських загарбників.
Як йде звільнення Херсону та як росіяни заявили про капітуляцію (ВІДЕО)

Спочатку трохи зупинюсь на подіях в Одеській області. Минулої ночі росіяни випустили по Одеській області всього одну ракету Х-31 з винищувача Су-30. І цю ракету збили ще над морем, до Одеської області вона не долетіла.

З моря також росіянам просто нічим загрожувати Одесі. Вже другу добу поспіль їх чорноморський флот не виводить в море жодного ракетного корабля. Це ознака повної поразки чорноморського флоту, який перетворився на агонізуюче збіговисько кораблів та людей. Як говорив свого часу реформатор британського флоту адмірал Фішер, 1000 кораблів та мільйон моряків це ще не флот...

Хочу звернути увагу буквально на декілька речей, які свідчать про те, що росіяни вже давно збиралися втекти з Херсону насправді, а не намагалися ввести українське командування в оману, як нам здавалося.

Отже, вже протягом кількох днів росіяни повністю припинили примусову евакуацію місцевих мешканців та закрили для проїзду всі наявні переправи через Дніпро. Тому що застосовували переправи лише для перекидання своїх сил. Також вже кілька днів йдуть розмови про підготовку росіян до оборони безпосередньо у місті Херсон, для чого їм і була потрібна евакуація місцевих мешканців.

Приблизно з 7 листопада, росіяни почали отримувати на горіхи під містом Снігурівка від захисників України, які пішли там вперед у наступ. Вчора навіть російські так зван "воєнкори" вже позначили Снігурівку не як контрольовану росіянами зону, а як спірну територію. Сьогодні вночі там було розбито одну чи кілька російських колон та піднято прапор України над містом. Паралельно йде ще один наступ уздовж Дніпра, від Дудчан до Каховки.

Сьогодні вранц росіяни досить часто на рівні своїх пропагандистів почали говорити про необхідність для них якогось "дуже важкого" рішення щодо Херсону. Після цього вони стали руйнувати всі мости на правому березі Дніпра, в тому числі дуже важливий міст через Інгулець у Дар'ївціі. Просто так мости не руйнують, це вам не зняти демонстративно прапори з адміністративних будівель. Тобто, росіяни дійсно чогось дуже бояться. На фоні всього цього ще раз "прилетіло" по переправам через Дніпро.

Також сьогодні один з гауляйтерів окупаційної російської влади Стремоуов раптово ліквідований - просто на дорозі. Нема вже Стремоусова.

І як логічне завершення всього цього командуючий російськими військами суровікін доповів міністру так званої оборони шойгу про те, що дуже складно забезпечувати підрозділи на правому березі Дніпра. Шойгу подивився на нього, зітхнув та й погодив оте саме "надважке рішення" - відходити на лінію оборони по лівому берегу Дніпра, тобто взагалі відступити з Херсону та правобережної частини Херсонської області.

Командування ЗСУ з цього приводу поки що не реагувало. Однак оперативне командування "Південь" зауважує, що дії ЗСУ потребує режиму інформаційної тиші. Тим часом окупанти намагаються заповнити інформаційний простір своїми повідомленнями, щоб підготувати виправдання на випадок стрімкого провалу і дезорієнтувати місцеве населення і Сили оборони України. Не виключаються провокації і створення хибного враження про їх справжні наміри.

Дійсно, оця доповідь суровікіна шойгу дуже театральна. Ну який командувач в прямому ефірі на весь світ буде приймати рішення відступати? Тут може бути інша дуже цікава річ. Росіяни дійсно відійдуть - але спробують втримати сам Херсон, куди стягнули значні сили та досить довго займалися укріпленням. Також вони можуть залишити там своїх військових, перевдягнених в цивільне - щоб зображати потім подальші події не на користь ЗСУ. Також вони можуть спробувати влаштувати у щойно звільненому Херсоні чи Каховці випалену землю чи вогневий мішок - зробивши пастку для українських сил. 

Тому вступ ЗСУ до залишеного росіянами Херсону стане дуже обережним.

Так чи інакше, весь цей відступ є результатом тих наступальних дій непрямого характеру, які ми бачили ще з середини липня - з самого першого удару по Антонівському мосту. 

Тому зараз у росіян і в Херсоні, і в самій росії відбувається просто повна "гойда", як у Сорокіна. Паніка та всепропальство - це ще м'яко сказано. Зараз остаточно рухнула вся законодавча система росії - адже вони трохи більше місяця тому взялися анексувати окуповані території лише для того, щоб потім звідти втекти. Закони про анексію не варті навіть використаного туалетного паперу. Так само, як не варта нічого і вся їх правоохоронна система - тому що зеки повинні, згідно російського законодавства, сидіти за гратами, а не воювати. 

Тому не дивно, що ватажок російського правлячого режиму дід пу побоявся іхати на саміт "Великої Двадцятки", а відправить замість нього говорящу коняку лаврова. А вже, відповідно, говоряща голова самого лаврова захарова офіційно повідомила про готовність росії до переговорів про мир без попередніх умов з боку росії та в залежності від наявної ситуації. Знаєте як це ще називається набагато простіше? Це просто безумовна капітуляція, про готовність росії до якої вже каже їх так зване міністерство закордонних справ. І на цьому все, інше навіть не хочеться зосереджуватися.

comments powered by HyperComments