Удар по Севастополю і російському фрегату (ВІДЕО)

Суббота, 29 октября 2022, 19:03
Вранці 29 жовтня Україна атакувала головну базу російського чорноморського флоту Севастополь. Повних результатів ще немає, але вже зараз можна сказати головний висновок. Севастополь став пасткою для чорноморського флот росії. А один з двох найсильніших кораблів, які залишалися у росії на Чорному морі - фрегат "Адмирал Макаров" отримав важкі пошкодження. Які наслідки цього удару будуть для Одеси та для судноплавства з портів Одеської області.
Удар по Севастополю і російському фрегату (ВІДЕО)

Як відбувалася атака на Севастополь і російські кораблі та які наслідки після цього для Одеси та судноплавства з морських портів Одеської області - у нашому аналітичному відеосюжеті.

Ще у серпні Севастополь вперше атакували безпілотниками з повітря - тоді вибухи лунали у будівлях штабу чорноморського флоту росія. Після цього росіяни наприкінці серпня - на початку вересня передислокували до Новоросійська свої підводні човни - тому що боялися атак дронами причалів, де базувалися субмарини у Південній бухті Севастополя, особливо під час навантаження на них ракет.

Потім у вересні були здійснені атаки російських кораблів на зовнішньому рейді Севастополя морськими безпілотними ударними катерами-камікадзе. Ми бачили 15 вересня, як новий патрульний корвет "Павел Державин" тягнули на буксирі пошкодженим, ми бачили один чи два таких катери, які після невдалої атаки викинуло на берег у Севастополі. Після цього росіяни перекрили вхід до Севастопольскої бухти боновим загородженням, а кожен вхід кораблів в бухту чи вихід у море перетворювався на небезпечну спецоперацію.

Буквально напередодні я зробив висновок, що росіяни готуються взагалі вивести свій флот з Криму і Севастополю через побоювання дуже скорої можливості удару по головній базі у Севастополі. 

І ось, цей удар було завдано рано-вранці 29 жовтня. Росіяни не встигли передислокувати свої кораблі з Севастополя. Я помилився лише з засобами удару. Це стали не ракети "Нептун", це стала комбінована атака повітряних та морських дронів-камікадзе.

Позиції російських кораблів у Севастополі давно відомі. Це видно на відкритих та платних сервісах космічних знімків, це простежуується за домогою агентури, це відстежується за допомогою розвідувальної авіації НАТО та багатьма іншими засобами, в тому числі при спостереженні за працюючими веб-камерами, які як звичайно показують Севастопольську бухту. Тому як тільки з'явилася можливість - по Севастополю завдали удару одночасно декілька повітряних безпілотників - або ударних, або камікадзе та кілька безпілотних катерів-камікадзе. 

Частину і повітряних, і морських дронів росіяни змогли знищити, однак частина прорвалася та уразила цілі. Атаки проводилися в проміжок часу з 4 до 7 години ранку.

Росіяни підтверджують факт атаки. Також вони підтвердили пошкодження мінного тральщика "Иван Голубец" та бонового загородження на вході в Севастопольську бухту.

Однак аналіз вже опублікованих мешканцями Севастополя, місцевими медіа та іншими даними дає можливість зробити висновок про те, що від атаки отримав пошкодження фрегат "Адмирал Макаров". На ньому виникла пожежа, виведені з ладу пускові установки ракет, радіолокатори, системи зв'язку, пошкоджені надбудови. Пошкодження "Макарова" видно у нашому відео.

Також отримали певні пошкодження, можливо невеликі, один з великих десантних кораблів, транспортне судно та десантний катер. Окрім того, зафіксовані пожежі на сховищах палива та складських приміщеннях пунктів базування російського флоту.

Україна поки що офіційно не підтверджують даний удар по російському флоту у Севастополі.

Однак росія вже відреагувала. Вже зараз росія офіційно повідомила про припинення своєї участі у "зерновій угоді". На практиці це може означати нову спробу морської блокади морських портів Одеської області - але з урахуванням того, що російські кораблі не зможуть підходити до узбережжя Одеської області ближче ніж за 150-200 кілометрів через загрозу гарантованого ракетного удару. Також вони можуть спробувати відновити обстріли саме міста Одеси, які були припинені після початку дії "зернових домовленостей". Обстрілювати Одесу росіяни можуть ракетами "Калібр" з кораблів на великій відстані або ракетами "Онікс", протикорабельними ракетами, з території окупованого Криму. Також вони можуть спробувати атакувати торгові судна під нейтральними прапорами у морі чи в портах - і це буде актом міжнародного морського піратства.

Так чи інакше - Севастополь став для російського флоту в черговий раз пасткою. Російські кораблі атаковані прямо у головній базі. Забезпечити свій флот ефективною обороною росія не може. І тому залишки російського чорноморського флоту тепер будуть просто вимушені перейти у непристосований для повноцінного базування військових кораблів Новоросійськ. І це з військової точки зору велика перемога України.

comments powered by HyperComments