Окупанти вже готуються втекти з Херсону (ВІДЕО)

Олександр Вельможко  |  Среда, 19 октября 2022, 11:22
Окупований росіянами Херсон вже готується до повернення законної української влади.
Окупанти вже готуються втекти з Херсону (ВІДЕО)

Звільнення Херсону у найближчі дні, максимум, тижні - неминуче. З оперативної точки зору російські окупанти у Херсоні повністю заблоковані вже три місяці -  адже ще з другої половини липня почалися удари по мостам та переправам через Дніпро. Це призвело до майже повного припинення будь-якого постачання та поповнення окупаційних військ росіян у Херсоні та зробило майже неможливим сполучення між правобережною та лівобережною частинами Херсонської області.

А перед цим росія зосередила саме у правобережній частині Херсонської області досить численне армійське угруповання з найбоєздатніших своїх частин - вони ще влітку хотіли відновити наступ на Миколаїв та навіть на Одесу. Але не змогли - тому що ці війська опинилися фактично у оточенні. 

В результаті цієї блокади до кінця вересня російські війська опинилися знекровленими, без достатніх запасів боєкомплекту та іншого спорядження. І це стало однією з причин успішного наступу ЗСУ у перші дні жовтня на півночі Херсонської області, коли було звільнено більше 1000 квадратних кілометрів території та десятки населених пунктів. Але потім росіяни змогли перегрупуватися на більш компактній лінії оборони фактично від Каховки до Херсону з єдиною метою - зберегти контроль над Каховською ГЕС, початком Кримського каналу та, власне, містом Херсон. Тут вони збудували навіть укріплену лінію оборони, брати яку штурмом недоцільно через можливість великих втрат української армії. 

Але починаючи з 17-18 жовтня видно ознаки того, що окупанти дуже скоро самі почнуть тікати з Херсону - навіть після офіційної анексії окупованої Херсонської області до складу росії.

Одне з своїх недавніх звернень гауляйтер окупаційної влади срамоусов записував вже у Генічеську. Ще кілька днів тому інший гауляйтер, сосальдо почав просити центральну владу росії про допомогу у переселенні людей з окупованих територій - і росіяни у особі віце-прем'єра Хуснулліна погодилися.

Та вчора, 18 жовтня, окупанти почали анонсувати вже масовий виїзд населення Херсону у лівобережну частину області. Вони навіть пропонують якісь маршрути для цього. Фактично мова йде про примусову евакуацію приблизно 50-60 тисяч людей, яку окупанти поки що пропонують людям робити власними силами. Ресурсів для такої евакуації у них немає. І є складнощи з переправою через Дніпро - людям доводиться робити це пішки по напівзруйнованому Антонівському мосту або на якихось поромах чи баржах.

До цього слід додати прогноз британського інституту вивчення війни ще минулого тижня про те, що на цьому тижні, тобто 17-23 жовтня Херсон може бути звільнений. Про досить швидке звільнення Херсону, приблизно до кінця жовтня, знову почали говорити українські політики та військові - в тому числі голова управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

І тому, поєднавши фактичні дії окупантів, які у паніці починають тікати самі та вивозити людей з окупованого Херсону, з прогнозами військових та розвідників, з відновленим напередодні наступом ЗСУ у Херсонській області - можна впевнено сказати про те, що звільнення Херсону та правобережної частини Херсонської області відбудеться дуже скоро. Але потім стане інша дуже складна задача - як армії України йти далі через Дніпро у наступ, і це тема наступної нашої розмови.

comments powered by HyperComments