Урбанистика

17:03
Пройшло майже 8 місяців війни, а деякі пам'ятки культури в Одесі почали захищати від обстрілів. Зараз закривають зображення Петі та Гаврика.
10:15
Одеса претендує на право проведення Всесвітньої виставки «Експо-2030» - в тому випадку, якщо Україна переможе у відборі. А проект виставочного комплексу вже розробило всесвітньо відоме архітектурне бюро Zaha Hadid Architects.
21:21
Сучасна Одеса стала дійсно великим і значним містом в першу чергу завдяки тим людям, які тут поселилися багато століть тому, жили і працювали. А ці люди - не прості, це запорізькі та чорноморські козаки чи їз нащадки. Українські козаки, українці.
20:21
В цей день, але 404 роки тому, українські козаки гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного штурмували москву. Що це взагалі було, чому тоді не змогли взяти Москву та як це вплинуло на історію України та світову історію? Саме тому нам потрібно розуміти - що саме і з якою метою привело українських козаків під стіни Москви, яка тоді була міжнародна політична ситуація.
16:54
Швидкість зведення нового житла по запропонованій одеситами технології складає понад 120 квартир на місяць.
18:57
Пройшло майже 8 місяців війни, а деякі пам'ятки культури в Одесі почали захищати від обстрілів. Маються на увазі скульптури левів у Міському саду.
15:35
Український уряд подав досьє для початку процедури включення історичного центруу Одеси до переліку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
11:10
Одеська мерія повідомляє про завершення велосипедного маршрутуу з житлового масиву ім. Таїрова до центру міста через Фонтан.
15:35
У міністерстві культури України оприлюднили документи про заявку на включення центру Одеси до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
16:16
28 вересня на сесїї міської ради депутати не змогли набрати достатньо голосів, щоб прийняти рішення про перенесення пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ до краєзнавчого музею.
12:22
28 вересня депутати Одеської міськради реорганізували структуру департаментів - замість кількох старих створили один новий, який займеться міжнародним співробітництвом, євроінтеграцією та культурою.
16:54
Заплановані на 2022 рік "стандартні" майже 50 мільйонів гривень "громадського бюджету" в Одесі використовувати не будуть та переведуть до резервного фонду.
10:18
На найближчу сесію міської ради внесено проект рішення про нові назви для шести вулиць та одного провулку у рамках загального процесу дерусифікації топоніміки Одеси.
12:34
Мер Одеси Генадій Труханов розповів про мету майбутньої реконструкції Театральної площі.
10:01
20 вересня в Одесі відбулося засідання міського виконкому, на якому розглянули єдине питання - про автомобільні парковки.
11:01
Сьогодні, 19 вересня, в Одесі відбудуться в онлайн-режимі громадські слухання, за підсумками яких міська влада буде приймати якесь рішення щодо майбутньої долі пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ. Втім, яке саме рішення буде прийняте, дуже просто передбачити - цей пам'ятник перенесуть до музею, якщо його раніше не знесуть самі мешканці Одеси.
13:10
У трьох районах Одеси будуть перейменовувати вулиці. Запустили процес громадського обговорення.
21:46
Намальований художницею Юлією Подмогіною кіт, який тримає у лапах пляшку з "коктейлем Молотова", став неофіційним символом української Одеси та бажання одеситів захищати Україну і рідне місто від російської агресії. Але художниці намагаються заборонити зображати назву міста латиницею.
11:45
За рішенням Господарського суду Одеської області незаконна забудова в Одесі у Старобазарному сквері повинна бути знесена за рахунок забудовника.
13:01
14 вересня на одеській Алеї Зірок на Театральній площі відкрили ще три зірки, присвячені трьом видатним одеситам.
19:09
В Одесі почали втілювати у життя проект з оснащення об'єктів міста інформаційними табличками з QR-кодами за ініціативою департаменту міського господарства
15:49
Незважаючи на воєнний час, одеська міська влада продовжує працювати над розробкою нового статуту міста - свого роду "конституції міського масштабу".
10:20
Міська влада оголосила про проведення 19 вересеня громадських слухань, на яких почнуть вирішувати подальшу долю пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ, який офіційно називають "засновникам Одеси".
12:15
У останні дні серпня з будинку Лібмана на розі Садової та Преображенської в Одесі зняли будівельний паркан. Реставраційні роботи частково завершені.
20:10
1 вересня традиційно вважається датою початку Другої Світової війни. Так чи це ні? З нашого "європоцентричного" методу вивчення історії - саме так. Але якщо ми подивимось дійсно на весь світ - то все буде трохи інакше. І які з подій пов'язані з Одеською областю?