З сирійського Тартуса продовжують тікати росіяни: як діє їх флот

Середа, 18 грудня 2024, 13:13
Флот росії продовжує евакуацію військової техніки, спорядження та особового складу з порту Тартус.
З сирійського Тартуса продовжують тікати росіяни: як діє їх флот

Всю свою важку військову техніку у Сирії росіяни направляють у Тартус, де вона концентрується на причалах в очікуванні військових та "цивільних" кораблів - для подальшого завантаження і відправки або до росії назад, або до Лівії.

На космічних знімках можна побачити скупчення вантажівок та іншого автотранспорту на причалі бази. Натомість вантажні термінали залишаються порожніми.

Відомо, що з Балтійського моря туди йдуть великий десантний корабель проєкту 775 "Александр Шабалин", а також контейнеровози так званого "сирійського експресу" "Sparta" та "Ursa Major". Їх супроводжує корвет Балтійського флоту "Сообразительный".

Крім того, зафіксовано вихід групи кораблів Північного флоту, до якої входять десантний та вантажний кораблі, прикриті великим протичовновим кораблем проєкту 1155 "Удалой".

На тлі цих подій з’явилися повідомлення про активність російської техніки на авіабазі Хмеймім. За космічними знімками, військова техніка там зосереджується поблизу військово-транспортного літака Іл-76. На базі також залишаються російські бойові літаки, зокрема фронтові бомбардувальники Су-24, винищувачі-бомбардувальники Су-34 та багатоцільові винищувачі Су-30/35. Евакуація звідти йде військово-транспортними літаками.

При цьому один з кораблів російської середземноморської ескадри фрегат "Адмірал Горшков" ще 16 грудня вийшов з Середземного моря через Гібралтарську протоку у Атлантику.

Ці події відбуваються на тлі недавнього удару ізраїльських військ по складу озброєння в районі Тартуса. Потужний вибух викликав детонацію, що спричинила землетрус. Питання подальшого перебування російського контингенту залежить від позиції нового уряду Сирії. Масштаби евакуації можуть свідчити про можливе повне виведення російських сил із країни або їх значне скорочення.

Матеріал створено в межах проєкту стипендій для українських медіа та журналістів, який є складовою програми «Голоси України». Програма «Голоси України», яку координує Європейський центр свободи преси та медіа, реалізується у межах ініціативи Ганни Арендт і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику «Південного Кур’єра», оскільки матеріали проєкту містять виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

comments powered by HyperComments