ФЛЬОТА
Після кількох тижнів очікування нова влада Сирії дала дозвіл російським кораблям на захід у порт Тартус для евакуації зосередженої там військової техніки російських окупантів.
У рамках "100-річної" угоди Великобританія буде допомагати Україні зміцнювати військово-морські сили та може сама долучитися до захисту свободи судноплавства у Чорному морі.
Військово-морський флот Туреччини провів навчання у трьох морях одночасно, в тому числі і у Чорному.
Якщо у Ірані бойовий корабель класифікують як "есмінець", то насправді за розмірами та загальними характеристиками це буде корвет. 15 січня у Ірані включили до складу військового флоту такий "есмінець", який майже не має ніякого озброєння.
Мова йде про два десантно-вертольтних корабля-дока типу "Альбіон", які зараз перебувають у небоєздатному стані і які свого часу не ремонтували і не модернізували.
Спільна мінно-тральна група трьох чорноморських країн НАТО у першій половині 2025 року за ротацією буде діяти під керівництвом Болгарії.
Уряди трьох чорноморських країн - України, Румунії і Болгарії узгодили спільні дії щодо очищення моря від нафти, що розлилася з двох російських танкерів типу "Волгонефть" у грудні 2024 р.
Великий десантний корабель російського недофлоту "Олександр Отраковський" зламався - і тепер забруднює своїм паливом Середземне море.
Міністерство фінансів США оголосило про нові санкції, які накладені на 183 російських танкери так званого "тіньового флоту" та підконтрольну російській владі компанію "Совкомфлот".
У Балтійському морі втратив керування і можливіть рухатися старий танкер, на який навантажено майже 100 тисяч тон російської нафти. Судно відноситься до так званого "тіньового флоту".
Плани посилення військового флоту Греції напряму пов'язані з процесом будівництва нових кораблів для ВМФ Туреччини. Греція і Туреччина, незважаючи на приналежність обох країн до блоку НАТО, фактично є суперниками між собою.
На початку січня з Середземного моря вшився єдиний російський підводний човен, що знаходився там до цього. Мова йде про субмарину проекту 636.3 "Новоросійськ", яка формально була приписана до чорноморського недофлоту рф.
Одна з модифікацій українських морських дронів стала "дрононосцями" - вони вражають російські наземні цілі за допомогою запущених з них FPV-дронів.
Уряд США ще за каденції президента Байдена планує впровадити додаткові санкції проти російського "тіньового" танкерного флоту.
У Північній Кореї будують ракетний фрегат, який, можливо, має за основу російський проект та російські технології установки вертикального пуску крилатих ракет.
2 січня у Туреччині офіційно був закладений перший справжній авіаносець турецького ВМФ - по проекту MUGEM.
У Чорному морі стався вибух на вантажному судні, яке, ймовірно, перевозило боєприпаси з Ірану до росії та було підконтрольне російській владі.
Завдяки успішній діяльності Сил оборони України різних відомств росіяни фактично втратили можливості для здійснення військової логістики Чорним та Азовським морями.
ВМС України показали підсумки своєї бойової роботи за минулий рік.
Штормова погода робить свою справу: за останній час більша частина барж, які росіяни весь 2024 рік стягували до Кримського моста, щоб закрити його від ударів морських дронів, зникла.
Кожне торгівельне судно, яке входить до морських портів Одеської області або потім виходить в море з вантажем - перебуває під контролем Морської охорони Держприкордонслужби України.
23 грудня український морський безпілотник уразив буксир "Федор Урюпін", який ще 2014 року захопили росіяни та використовували для забезпечення видобутку газу в морі, а потім для забезпечення своїх окупаційних військ.
На росії відбулася церемонія включення до складу чорноморського флоту нового ракетного корвету "Туча" проекту 22800. Хоча це відбулося на узбережжі Каспійського моря, ця подія має певну небезпеку для України.
Вантажне судно "Ursa Major", яке росіяни використовували для вантажних перевезень, затонуло після сильного вибуху на борту.
Увечері 22 грудня з Атлантики до Середземного моря увійшло з'єднання російських військових кораблів та "цивільних" суден, які прямують до сирійського порту Тартус для вивозу звідти персоналу та військової техніки.