Як Морська охорона забезпечує судноплавство з портів Одеської області
У Чорному морі на захисті України несе службу не лише ВМС України, а й Морська охорона Держприкордонслужби зі своїми специфічними задачами. Морські прикордонники показали свою роботу у відеосюжеті.
Загалом, Морська охорона як частина Прикордонної служби відповідає за непорушність кордону України на морі. Відповідно, саме на неї покладені задачі контролю цивільного судноплавства, риболовства та загальної ситуації у територіальному морі України - як у територіальних водах (12-мільна смуга уздовж берегової лінії), так і у виключній економічній зоні.
Зараз, під час війни, морські прикордонники на своїх кораблях та невеликих катерах контролюють обстановку у морі, виконують огляд всіх торгівельних суден, що прямують до портів Одеської області, а потім з вантажем виходять у море. Зокрема, Морська охорона забезпечує оформлення документів та огляд тих суден, які експортують зерно та іншу агропродукцію у рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН.
Протягом 2024 року на річковій та морський ділянках, в рамках функціонування коридору, оглядовими групами моряків-прикордонників оглянуто вже близько 4000 тисяч суден, які йдуть до портів України для завантаження українською агропродукцією.
Така служба досить складна і небезпечна - адже морякам-прикордонникам доводиться працювати на малих катерах у будь-яку погоду та в умовах постійної загрози російських ударів під час повномасштабної війни.
Окрім того, морські прикордонники також захищають морські кордони України, відбиваючи російські повітряні удари, виявляючи мінну загрозу та прикриваючи певні стратегічні об'єкти на нашому узбережжі.