ФЛЬОТА
Намагаючись посилити свої позиції на окупованих прибережних територіях - Тендрівській та Кінбурнській косі, росіяни перекинули туди дивізіон катерів.
ВМС України показали черговий вихід в море на випробування ракетного корвету "Гетьман Іван Мазепа".
Французький флот розпочав морські випробування нового багатоцільового фрегата "Amiral Ronarc" класу FDI, який вирізняється унікальним дизайном з "перевернутим носом".
12 жовтня 1917 року на одному з кораблів чорноморського флоту колишньої російської імперії вперше був піднятий прапор України. Це був невеликий і застарілий на той момент міноносець "Завидний".
Неподалів від Китаю та Філіппін почалися вже восьмі міжнародні військово-морські навчання Sama Sama за участю шести країн. Вони спрямовані на зміцнення безпекових зв’язків між союзниками та на протидію можливій загрозі з боку Китаю.
У румунському Галаці зовсім неподалік від Одеської області будують перший авіанесучий корабель для військового флоту Португалії Dom João II - носій безпілотників, дрононосець.
З вечора 6 жовтня у море почали виходити кораблі чорноморського недофлоту росії.
3 жовтня у Великобританії на верфі BAE у Барроу-ін-Фернесс спустили на воду багатоцільовий атомний підводний човен HMS Agamemnon - шостий корабель з 7 класу Astute.
Авіаносець "Джузеппе Гарібальді" був виведений з експлуатації після того, як служив у італійському військовому флоті - Marina Militare, - протягом чотирьох десятиліть.
Королівський флот Австралії поповнять шість нових фрегатів. Для перших трьох вже виділено фінансування.
За вересень 2024 року ВМС України, серед іншого, знищили три десятки російських плавзасобів.
Для Греції закінчили будівництво корпусу другого фрегату класу FDI HN та спустили його на воду. Загалом планується три таких корабля з можливістю будівництва четвертого.
На випадок загострення ситуації у Ливані флот США концентрує сили у Східному Середземномор'ї з метою зібрати там дві авіаносні ударні групи та ще два авіанесучих десантних кораблі з силами підтримки.
В окупованому Севастополі росіяни намагаються щось зробити з потопленим підводним човном "Ростов на Дону". Вони змогли підняти його, але ремонт навіть не починали.
У Китаї затонув атомний підводний човен - прямо біля причалу на суднобудівному заводі.
Україну відвідала делегація Військово-Морських Сил Фінляндії, яка побувала в Одесі, де ознайомилася з українськими ВМС.
Інцидент стався ще 12 вересня, після того, як російський великий протичовновий корабель проекту 1155 "Адмирал Левченко" віддав наказ рибальському судно, що знаходилося у виключній економічній зоні Норвегії, але за межами норвезьких територіальних вод, покинути район, після чого відкрив вогонь у напрямку судна.
Єдиному російському авіаносцю "Адмірал Кузнецов" екіпаж не потрібен - адже корабель вже понад 7 років ремонтують. І цей ремонт, схоже, не завершиться ніколи. Тому з моряків сформували піхотний батальйон та відправили його на м'ясний штурм на фронті.
Залишки російського недофлоту у окупованому Севастополі не виходять у море, але кораблі постійно змінюють причали.
Ударне авіаносне з'єднання на чолі з авіаносцем "Ляонін" обійшло зі сходу острів Тайвань. Таким чином Китай демонструє силу свого флоту.
Силами ВМС України напередодні було знищено російський склад боєприпасів біля окупованого Маріуполя.
На початку повномасштабного вторгнення росія поставила перед Чорноморським флотом чотири ключові завдання: блокада українського узбережжя, морська десантна операція, підтримка сухопутних військ на приморському напрямку та завдання ракетних ударів по території України. Проте через два з половиною роки Україні вдалося не лише розблокувати зерновий коридор, а й змусити Чорноморський флот тікати з Криму та переховуватись у Новоросійську. Разом з експертами ми проаналізуємо, наскільки боєздатним залишається Чорноморський флот росії та які поставлені задачі на початку війни провалились?
Останнім часом за кількістю бойових кораблів та катерів флот Туреччини став найбільшим у Чорному морі, випередивши російський чорноморський флот.
Уряд Румунії рішуче засудив вчорашній російський ракетний удар по цивільному судну, який був напередодні як раз біля румунського узбережжя.
10-11 лютого росіяни тримають в Чорному морі досить значні сили, які напередодні брали участь у ракетних ударах по Одеській області.