Все виробництво САУ CAESAR буде направлено в Україну

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що всі самохідні артилерійські установки CAESAR, виготовлені у 2025 році, будуть передані Україні. Про це він повідомив під час інтерв’ю телеканалу TF1Info.
За його словами, ключовою гарантією безпеки для України є потужна армія, яку Франція підтримує не лише політично, а й шляхом постачання озброєння, виробленого її оборонною промисловістю. «Перша гарантія безпеки – це сильна українська армія», – зазначив Еммануель Макрон.
Франція суттєво нарощує темпи виробництва САУ CAESAR. Якщо до 2022 року щомісяця виготовляли лише 2 одиниці, то зараз цей показник зріс до 12. Це стало можливим завдяки модернізації виробничих потужностей компанії KNDS. За умови збереження темпів у 12 одиниць на місяць протягом 2025 року Україна може отримати до 144 артсистем. Шасі для САУ виробляє компанія Arquus — одна платформа кожні чотири дні.
CAESAR (CAmion Équipé d’un Système d’ARtillerie) — французька самохідна артилерійська система калібру 155 мм, встановлена на колісному шасі. Розроблена компанією Nexter для забезпечення мобільності, точності й швидкої реакції в бойових умовах.
Система оснащена гарматою довжиною 52 калібри, здатною вражати цілі на відстані до 40 км звичайними боєприпасами та понад 50 км — активно-реактивними. Має автоматизовану систему наведення, GPS-навігацію та інтегровану систему управління вогнем. Розгортається за менш ніж 60 секунд, екіпаж — 3−5 осіб, темп стрільби — до 6 пострілів на хвилину. CAESAR легко транспортується повітрям і придатний для дій у складних умовах.
Попри те, що CAESAR добре зарекомендувала себе, зокрема у бойових умовах в Україні, французьке командування вважає її потенціал недостатнім для вимог 2040-х років. У ЗСУ систему високо оцінили за мобільність, швидкість зміни позицій, точність та простоту обслуговування в полі. Проте навіть удосконалена версія CAESAR Mk2, яка почне надходити до війська до кінця 2026 року, не розглядається як остаточне рішення.
Тому у Франції вже розробляють артилерійську систему наступного покоління.