Українські війська відступають з Курської області
На картах, які опублікував Генеральний штаб за 10, 11 та 12 березня, помітно, що зона, яку контролювали Сили оборони в Курській області, помітно зменшилася. Бої йдуть безпосередньо у містечку Суджа.
Напередодні президент України під час прес-конференції підкреслив, що українські війська продовжують виконання завдань у Курській області росії, при цьому головне - це збереження життя українських військових.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив про Курську операцію, що там тривають активні бойові дії, зокрема в передмісті Суджі. За словами Сирського, стратегічна мета противника – витіснити українські війська з Курської області та перенести бойові дії на території Сумської та Харківської областей. "Пріоритетом залишається збереження життів українських воїнів. За необхідності підрозділи здійснюють маневр на вигідніші рубежі", – підкреслив Сирський.
Загалом з початку операції росіяни втратили у Курській області понад 54,9 тис. військових і близько 2,1 тис. одиниць техніки.
Станом на ранок 13 березня за підсумками 12 березня вказується, що у операційній зоні в Курській області підрозділи Сил оборони України за минулу добу відбили 17 атак російських загарбників. Противник здійснив 334 артилерійських обстріли, з яких 12 - із РСЗВ, завдав 29 авіаційних ударів, застосувавши 33 КАБ.
У ранковому зведенні за 12 березня повідомляється, що в операційній зоні на Курщині за підсумками 11 березня підрозділи Сил оборони України вчора відбили 33 атаки російських загарбників. Крім цього, ворог завдав 22 авіаційних ударів із застосуванням 28 керованих авіабомб, а також здійснив 280 артилерійських обстрілів позицій наших військ та населених пунктів, зокрема дев’ять — із реактивних систем залпового вогню. Видно, що українскі підрозділи напередодні відступили майже до самого містечка Суджа.
Вранці 11 березня Генштаб повідомляв, що підрозділи Сил оборони України за добу 10 березня відбили 11 атак російських загарбників на Курському напрямку. Крім цього, ворог завдав 41 авіаційного удару із застосуванням 61 керованої бомби, а також здійснив 272 артилерійських обстріли позицій наших військ та населених пунктів, зокрема 19 — із реактивних систем залпового вогню.
9 березня ситуація була наступною. Підрозділи Сил оборони України у Курській області відбили 27 атак російських загарбників з різних напрямків. Крім цього, ворог завдав 29 авіаційних ударів із застосуванням 35 керованих бомб, а також здійснив 422 артилерійських обстріли позицій наших військ та населених пунктів, зокрема 17 - із реактивних систем залпового вогню.
За ці дні росіяни майже підійшли до Суджі. Повідомляється, що росіяни намагаються перерізати дорогу Суджа-Суми і тим самим створити оперативне оточення українських військ. Також у російських джерелах показані моменти підняття російського прапору у містечку Суджа.
Цілком можливо, що вимущений відхід українських військ з Курської області міг бути використаною Україною "козирною картою" заради мирних переговорів у Саудівській Аравії.
З військової точки зору Курська операція була однією з найуспішніших за останні три роки війни з росією. Україна першою в світі після Другої світової війни понад 200 днів вела бої на території росії. Завдала цим серйозного удару по політичному іміджу путіна та військовому іміджу росії. Операція змусила ворога відволікти зі східного фронту понад 50 тисяч боєздатних військових і послабила таким чином тиск на Донецькому напрямку. Завдала колосальних втрат особовому складу та озброєнню ЗС рф. Продемонструвала світу військову співпрацю путіна з диктаторським режимом Північної Кореї, до якої путінський режим був змушений через брак людей, техніки та боєприпасів. Знищила та поранила не одну тисячу північнокорейських найманців.
Подальше перебування на Курщині втрачає сенс без необхідної логістики та із-за чисельної переваги ворога.