Мюнхен-2025: коротко про головне

Марк Врублевський  |  Субота, 15 лютого 2025, 12:02
14 лютого 2025 року в Мюнхені почалася щорічна Мюнхенська безпекова конференція, на якій обговорювалися ключові питання міжнародної безпеки, зокрема війна росії проти України, європейська оборонна політика та перспективи трансатлантичного партнерства.
Мюнхен-2025: коротко про головне

Заяви лідерів країн Європи

Європейські лідери підкреслили важливість підтримки України, закликали до посилення санкцій проти росії та активізації військової допомоги Києву.

  • Урсула фон дер Ляєн, президентка Єврокомісії, заявила, що поразка України означатиме послаблення всієї Європи та США. Вона наголосила на необхідності прискорення вступу України до ЄС і закликала країни-члени блоку збільшити оборонні витрати.

  • Президент Франції Еммануель Макрон підкреслив, що будь-які поступки росії лише підживлять її агресію. Він також заявив, що Європа має нарощувати виробництво зброї та посилювати власні оборонні спроможності.

  • Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас розкритикувала будь-які спроби умиротворення кремля та наголосила, що підтримка України має бути безумовною, оскільки від цього залежить безпека всієї Європи.


Виступ Президента України Володимира Зеленського

Президент України Володимир Зеленський виступив із кількома важливими заявами, зокрема щодо військової підтримки, безпекових гарантій та ролі України у світовій безпеці.

  • Україна як лідер у виробництві безпілотників. Зеленський підкреслив, що українські дрони є одними з найефективніших у світі, і їхнє виробництво постійно нарощується.

  • Підписання меморандуму зі США. Президент повідомив, що Україна доопрацювала проект меморандуму про безпекову співпрацю з Вашингтоном, в тому числі і про спільне використання українських родовищ рідкісноземельних металів, і передала його адміністрації США.

  • Формування українського військового контингенту. Зеленський заявив, що Україна готова розглядати можливість формування окремого військового контингенту, якщо буде забезпечене належне оснащення.

  • Зеленський підкреслив, що мирна угода не може бути підписана в Мюнхені. «Тому, що це Мюнхен, і тут немає президента. І тут ми пам'ятаємо які речі були підписані. Я таких речей не повторюю», - заявив президент України, натякаючи на Мюнхенську угоду, підписану між Великою Британією, Францією, Німеччиною та Італією в 1938 році. План про завершення війни, за словами Володимира Зеленського, має бути підтриманий Україною, США та країнами Європи. Гарантії безпеки для Україні та всієї Європи – це буде головним пунктом.


Заяви віце-президента США Джей Ді Венса

Від імені США на конференції виступив віце-президент Джей Ді Венс. Він зробив кілька гучних заяв, що стосувалися як підтримки України, так і відносин із Європою.

  • Санкції проти Росії. Венс зазначив, що США готові запровадити нові санкції проти москви, якщо вона не продемонструє готовності до переговорів.

  • Можливість розміщення військ США в Європі. Він зазначив, що Вашингтон розглядає варіант відправки додаткового військового контингенту до Європи, якщо ситуація загостриться.

  • Критика ЄС. Венс підкреслив, що деякі країни ЄС ухиляються від своїх зобов’язань щодо військової підтримки України, і закликав їх активізуватися.


Мюнхенська конференція 2025 року показала, що Захід продовжує підтримувати Україну, проте зростають суперечності між США та ЄС щодо методів боротьби з російською агресією. Українське керівництво заявило про готовність до нових стратегічних ініціатив, а США натякнули на можливість жорсткішого тиску на Росію. Європа ж, попри загальну єдність у підтримці України, зіткнулася з викликами у сфері безпеки та фінансування оборони.

comments powered by HyperComments