Воєнні дії 14 травня: спокій в Одесі, дії росіян на Зміїному та наступ ЗСУ на фронті (ВІДЕО)

Субота, 14 травня 2022, 13:45
Трохи розповідаю про основні воєнні події за 13 та ранок 14 травня в Одесі та на фронті.
Воєнні дії 14 травня: спокій в Одесі, дії росіян на Зміїному та наступ ЗСУ на фронті (ВІДЕО)

Йде вже 80-й день Великої Вітчизняної війни українського народу проти російських загарбників, сьогодні 14 травня. В Одесі минулі півтори доби пройшли спокійно, лише час від часу оголошували повітряні тривоги. Обстрілів не було.

Але дуже напружується ситуація на морі. Росіяни виводять у море весь свій чорноморський флот - буквально все, що має озброєння та може рухатись самостійно. Вони здійснюють всіма силами прикриття операції по посиленню свого окупаційного угруповання на острові Зміїний Одеської області. На ньому вже зосереджено кілька зенітних комплексів "Тор" та "Панцир". Там працював плавучий кран, який підіймав затонулий біля причалу після атаки "Байрактара" російський десантний катер.

Тому слід дійсно чекати, що буде битва за острів. Адже він знаходиться у повній досяжності українських ракет, в тому числі старих, але ефективних "Точка" та РСЗВ "Смерч". Декілька залпів - і на острові знову не залишається нічого, як і декілька днів тому.

На фронтах майже скрізь росіяни перейшли до оборони, припинивши наступ - і це цілком офіційна інформація від Генштабу. Навіть міністр оборони Резніков каже, що вже відбувся стратегічний перелом у війні - плани росіян знищити Україну спочатку за пару днів, а потім десь до 9 травня, накрилися. Війна вступила у затяжну позиційну фазу, де перевага поступово переходить до України за рахунок якості озброєння та бойового духу.

Лише у Донецькій та Луганській області вони ще намагаються наступати. Але як? Розповідаю. Біля Білогорівки вони спробували навести понтонну переправу і посилити свій невеликий плацдарм на південному березі Сіверського Донця. Це теоретично давало їм змогу перерізати єдину дорогу, по якій зараз йде забезпечення Северодонецька, Лисичанська та захищаючих ці міста українських військ. Але до справи взялася українська артилерія. Раз за разом вона завдавала вогневих ударів та знищувала одна за одною ворожі понтонні переправи разом з технікою, яка там переправлялася. Загалом за пару днів боїв тут було знищено 5 понтонних переправ, не менше 75 одиниць техніки, а сам плацдарм було ліквідовано. Загалом зазнали повної поразки дві російських батальонних тактичних групи - вони втекли з плацдарму, кинувши там своїх поранених та залишки техніки.

Тим часом росіяни загалом нарощують свої сили на фронті. Ще 10 травня там було 99 їх БТГ, а на 13 травня - вже 105 БТГ. Але ці війська дуже часто мають проблеми з комплектуванням, недостатньо забезпечені технікою, у більшості - це переформовані частини, які вже зазнавали поразки на інших ділянках фронту і бояться йти в бій знову.

Продовжується український наступ від Харкову. Наші війська вже на державному кордоні та добивають залишки росіян північніше Харкова і йдуть до Вовчанску - це важливий вузол на залізниці між росією та окупованою станцією Куп'янськ, по якій йде майже все забезпечення ворожих військ у Луганській області, зокрема під Ізюмом. Також росіяни перейшли до оборони у Запорізькій та Херсонській областях. У Херсонській області на південь від Кривого Рогу звільнено ще декілька населених пунктів.

Дуже складно у Маріуполі. Захисники міста тримаються на "Азовсталі" у нелюдських умовах. Йдуть перемовини про те, щоб евакуювати їх, або хоча б поранених, до третьої країни - наприклад Туреччини. Чи вдасться?

Україна продовжує отримувати зброю від союзників. І тут я окремо скажу пару слів про те, що Ізраїль надав згоду на передачу Україні ракет Blue Spear, які нещодавно, восени 2021 року, продав Естонії. Це універсальні надзвукові протикорабельні ракети дальністю майже 300 кілометрів. А це означає, що російські військові кораблі можуть бути уражені ракетами не лише тоді, коли вони будуть наближатись до узбережжя Одеської області, а й навіть коли вийдуть із Севастополя або у самому Севастополі.

На тому й завершуємо - все буде Україна.

comments powered by HyperComments