Захід починає постачати Україні важку бронетехніку для наступу ЗСУ (ВІДЕО)

Пятница, 6 января 2023, 19:36
Україна отримує від Франції партію так званих "колісних танків" АМХ-10. Це колісна бронемашина, яка має високу швидкість, високу проходимість, легке бронювання, але важку танкову гармату - звісно, це не заміна повноцінного танку, але для деяких задач дуже потужна техніка. Німеччина таки дала згоду на постачання Україні танків "Leopard" з Іспанії та інших країн, які раніше були готові на це, але не могли через німецьку позицію. Про плани передачі Україні танків заявила Великобританія - але їй треба ці танки ще знайти.
Захід починає постачати Україні важку бронетехніку для наступу ЗСУ (ВІДЕО)

Загалом це означає, що ЗСУ починають отримувати не лише суто оборонне озброєння, до якого слід відносити і артилерію, і зенітно-ракетні комплекси, і навіть установки типу HIMARS, а й важку зброю для наступу. Наприклад - танки стандарту НАТО для формування ударного кулака. 

В середу 4 січня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що відправляє в Україну колісні «легкі танки» — бойові броньовані машини AMX-10. «Вперше в Україну постачатиметься танк західної розробки. Це важливо з символічної точки зору», — каже старший радник з питань Європи Міжнародного інституту стратегічних досліджень Франсуа Ейсбур.

Це змушує інші країни наслідувати приклад. Президент України Володимир Зеленський подякував Франції за AMX-10 і закликав інших союзників надати танки та інше важке озброєння.

Через кілька годин Німеччина та США оголосили про свої кроки. Німеччина надасть свою бойову машину піхоти Marder, а США надішлють Україні бойову машину Bradley.

Жодна з них не є тією сучасною бойовою машиною, яку Україна справді хоче, як-от найсучасніший французький танк Leclerc, німецький Leopard чи M1 Abrams армії США. Втім, ці дії сигналізують, що поставки танків більше не заборонені.

Хоча Велика Британія ще не взяла на себе подібних зобов’язань, голова МЗС Джеймс Клеверлі запевнив після зустрічі зі своєю німецькою колегою Анналеною Бербок, що Лондон продовжить допомагати Україні та говорити з українцями та міжнародними партнерами про те, що їм потрібно: «Танки цілком можуть бути частиною цього».

comments powered by HyperComments