В ООН знову не змогли зупинити російську агресію

Понеділок, 5 травня 2025, 10:56
На позачерговому засіданні Радбезу ООН розглядалося питання, що робити з посиленням російських повітряних ударів по Україні. У підсумку, ООН знову не змогла виконати свою головну задачу - зупинити війну.
В ООН знову не змогли зупинити російську агресію

У ніч з 30 квітня на 1 травня Радбез ООН розглядав питання посилення російських повітряних ударів по Україні, які призвели до збільшення числа загиблих і постраждалих серед цивільного населення.. Засідання було скликане Францією.

Заступниця Генсека ООН з політичних питань Розмарі Дікарло заявила, що лише у квітні загинуло щонайменше 151 людей, ще 697 — поранені.

Помічниця Генсека з гуманітарних питань Джойс Мсуя констатувала: попри розмови про мир, обстріли посилилися. Вона закликала Радбез до термінових колективних дій, зокрема — захисту цивільного населення і збільшення фінансування. «Недостатнє фінансування змушує згортати ключові програми», — сказала вона.

Україну представляла заступниця міністра МЗС Мар’яна Беца. Вона нагадала, що після пропозицій про перемир’я в березні, московська федерація скинула майже 8500 керованих авіабомб. Україна прагне повноцінного миру, але не може погодитися на нього за будь-яку ціну. Додала, що московити активно займаються вербуванням громадян Китаю через різні соцмережі. Наголосила, що будь-які майбутні домовленості мають відповідати «червоним лініям» України

ША заявили, що представили Україні та РФ пропозицію миру. Водночас наголосили: «Відповідальність за припинення війни лежить на обох країнах».

Китай закликав «зберігати імпульс до переговорів».

Британія закликала московію до негайного припинення вогню і зазначила, що московія не налаштована серйозно стосовно тривалого припинення вогню в Україні.

Латвія наголосила, що московія намагається ввести світ в оману розмовами про мир.

Південна Корея нагадала про участь Північної Кореї на боці РФ — і про 10 000 військових, яких КНДР відправила, наголошуючи, що московія спочатку заперечувала, але нещодавно це визнала.

Натомість Пакистан, Алжир, Сомалі говорили про «деескалацію», не називаючи агресора.

Засідання завершилось після виступу учасників без конкретних результатів.

comments powered by HyperComments