Хто в Одесі організовував концерти Кобзона
Був колись в Одесі такий собі міський голова, який, як вважалося, мав відверто проукраїнську репутацію.
Він, з одного боку, на початку своєї політичної кар'єри стрімко прибрав з мапи міста назви на честь Леніна, Маркса, Енгельса, Дзержинського та інших комуняк. І жодна комуняка навіть не вякнула проти. Ніхто не дав навіть ламаного рубля чи шекеля за те, щоб хоч хтось вийшов тоді, ще у 90-ті роки, на захист радянських назв вулиць. Не те що зараз, коли у проміжках між російськими ракетами чи ударними дронами, деякі мешканці Одеси щиро бідкаються, що з міста прибирають ту саму російську культуру та іншу російщину, заради якої сюди і пре "русскиймір".
Вже у другій половині своєї кар'єри на посаді мера Одеси цей персонаж прибрав і найбільший пам'ятник Леніну. На жалюгідні спроби місцевих комуняк якось протестувати ніхто не звернув уваги.
Тоді ж цей мер загравав з, як тоді здавалося, праворадикальними політичними та квазіполітичними організаціями накшталт партії "Братство"
Але з іншого боку, цей же самий мер дозволив, щоб у самому центрі Одеси за російські гроші "Россотрудничества" встромили імперський пам'ятник, який від самого початку стояв у нашому місті всього 20 років. І цей пам'ятник, я про фігуру імператриці Катерини, разом з іншими схожими пам'ятниками цій же вінценосній чорній вдові, став маркером просування на всьому півдні України ідей "русскогоміра".
Далі більше. Саме при цьому міському голові в Одесі почали гучно та максимально помпезно святкувати день міста саме 2 вересня - у вигадану у XIX столітті місцевим чиновником Аполлоном Скальковським дату, начебто, "заснування" Одеси, яка дивним дивом співпала з датою початку царствування саме того Миколи І - саме того імператора, коли була вигадана ця дата. І саме завдяки цьому меру в Одесі активно розвивалася тема про відлік історії міста з 1794 року, а не так, як було насправді - і набагато довше. Тобто, це був ще один напрямок просування "русскогоміра" в Одесу.
І вишенькою на тортику став останній за каденції цього мера день міста 2 вересня 2010 року. Справа була такою. Йду я собі по Думській площі, знімаю різні святкові заходи. І РАПТОВО бачу такого собі співака ротом, якого міський голова запросив у якості своєрідного хедлайнера. І це був оцей найвірніший служака імперії і за часів радянської влади, і за часів путіна, який є самі знаєте хто. Ось така картина маслом: Думська площа, колони будівлі Одеської міської ради і під цими колонами роздає інтерв'ю місцевим телеканалам не хто-небудь, а сам Кобзон.
Той самий Кобзон, концерт якого в Одесі організував мер Гурвіц. Начебто проукраїнський, а насправді...