Чи дійде забруднення моря нафтою до Одеської області?

П'ятниця, 10 січня 2025, 13:03
За даними Міндовкілля на даний момент загрози нафтового забруднення узбережжя Одеської області.
Чи дійде забруднення моря нафтою до Одеської області?

Міндовкілля повідомляє про відсутність загрози для узбережжя Одеси від розливу мазуту з російських танкерів. Забруднення площею близько 1000 км² досягло узбережжя Криму, загинуло понад 15 тисяч птахів та 30 дельфінів.

Однак, перші забруднені у нафту птахи вже долетіли до національного парку Тузлівські лимани на півдні Одеської області.

На сьогодні загрози від мазуту, який опинився в Чорному морі, через аварію російських танкерів, для узбережжя Одеси немає. Про це повідомила міністерка довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук в ефірі телемарафону.

"Ми зробили моделювання за допомогою супутникових знімків, щоб подивитися як забруднення може рухатися й чи є загроза для узбережжя Одеси. На сьогодні такої загрози немає, принаймні на тиждень вперед ми дивилися, такої загрози немає. Однак ми продовжуємо моніторити для того, щоб контролювати ситуацію" - розповіла Гринчук.

За її словами, на сьогодні забруднення після аварії танкерів дійшло вже південного та південно-західного узбережжя Криму.

"Фіксують в районах міста Севастополя, Кача, плями протяжністю десь до 15 км. Загальна територія яка зазнала забруднення зараз оцінюється в десь біля тисячі квадратних кілометрів. Також за інформацією зі ЗМІ, ми моніторимо російські ЗМІ, забруднення досягло також території Євпаторії, а також деяких сіл, які трішки північніше Євпаторії", - сказала Гринчук.

Міністерка зазначила, що, крім того, 9 січня о 4:00 годині ранку було супутником зафіксовано додаткову пляму протяжністю десь 450 кілометрів квадратних, яка розбита на декілька плям протяжністю від 5 до 15 кілометрів.

Вона повідомила, що планується засідання Чорноморської комісії для того, щоб заслухати росію, якщо вона до нього приєднається.

"Найближчим часом плануємо позачергове засідання Чорноморської комісії для того, щоб приймати відповідні рішення, якщо вдасться заслухати все-таки інформацію від росії, яка також входить до цієї комісії. Якщо вони звичайно доєднаються", - повідомила Гринчук.

Крім того, Гринчук зазначила, що Україна готує відповідні позови до міжнародних судів за порушення Конвенції морського права та інших конвенцій, тому що росіяни, як учасники цих конвенцій, як сторони повинні дотримуватися правил та норм. "У наших позовах буде й розрахунок збитків, яких зазнає Чорноморська акваторія через дане забруднення", - додала міністерка.

comments powered by HyperComments