НАТО не боїться ядерного шантажу росії
Всі спроби Росії залякувати НАТО та країни-союзниці своєю ядерною зброєю, щоб відвернути їх від продовження військової допомоги для України, зазнають невдачі. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сьогодні у Вільнюсі під час спільної заяви для преси разом з президентом Литви Ґітанасом Науседою.
«Ми проводимо моніторинг ситуації в Білорусі і засуджуємо оголошення Росії про розгортання там ядерної зброї. Це безумне та безвідповідальне (рішення, - ред.). Ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готується використовувати ядерну зброю, але НАТО залишається пильним. Якщо Росія думає, що вона може залякати нас (та відвернути, - ред.) від підтримки України – вона зазнає невдачі. Ми будемо поряд з Україною так довго, як це буде необхідним», - наголосив Столтенберг.
Він зауважив, що сучасна система стримування й оборони Альянсу є сильною та здатна надати безпеку всім народам країн-союзниць у цьому небезпечному світі.
«Саміт здійснить подальші кроки до розробки регіональних планів (оборони, - ред.), а також до розвитку сил, систем тренування та спроможностей, що будуть приписані до цих планів. Більше 300 000 військ високої готовності будуть підкріплені суттєвими військово-повітряними та військово-морськими спроможностями. Ми також погодили нову ротаційну модель для повітряної та протиракетної оборони, що дозволить здійснювати швидкий перехід від повітряного патрулювання до повітряної оборони», - сказав керівник НАТО.
Читайте також: Події в РФ демонструють, наскільки значну стратегічну помилку зробив Путін в Україні - Столтенберг
Він знову наголосив, що входження до НАТО Фінляндії, а також, невдовзі, Швеції, - суттєво збільшить безпеку в регіоні Балтійського моря. НАТО, як і раніше, готове захищати кожен дюйм своєї території та має намір на саміті погодити більш амбітний рівень інвестицій в оборону, за якого 2 відсотки від ВВП будуть для країн-членів «підлогою», а не «стелею» для таких витрат. Литва, за словами Столтенберга, вже зараз надає приклад у цьому та виділяє на оборону 2,5% від ВВП.