НАТО не боїться ядерного шантажу росії

Понеділок, 26 червня 2023, 16:26
Генсек НАТО Йєнс Столтенберг заявив, що ядерний шантаж з боку росії не досягне мети. Однак, це не гарантує від того, що росія таки зможе вчинити ядерний теракт чи застосує тактичну ядерну зброю.
НАТО не боїться ядерного шантажу росії

Всі спроби Росії залякувати НАТО та країни-союзниці своєю ядерною зброєю, щоб відвернути їх від продовження військової допомоги для України, зазнають невдачі. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сьогодні у Вільнюсі під час спільної заяви для преси разом з президентом Литви Ґітанасом Науседою.

«Ми проводимо моніторинг ситуації в Білорусі і засуджуємо оголошення Росії про розгортання там ядерної зброї. Це безумне та безвідповідальне (рішення, - ред.). Ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готується використовувати ядерну зброю, але НАТО залишається пильним. Якщо Росія думає, що вона може залякати нас (та відвернути, - ред.) від підтримки України – вона зазнає невдачі. Ми будемо поряд з Україною так довго, як це буде необхідним», - наголосив Столтенберг.

Він зауважив, що сучасна система стримування й оборони Альянсу є сильною та здатна надати безпеку всім народам країн-союзниць у цьому небезпечному світі.

«Саміт здійснить подальші кроки до розробки регіональних планів (оборони, - ред.), а також до розвитку сил, систем тренування та спроможностей, що будуть приписані до цих планів. Більше 300 000 військ високої готовності будуть підкріплені суттєвими військово-повітряними та військово-морськими спроможностями. Ми також погодили нову ротаційну модель для повітряної та протиракетної оборони, що дозволить здійснювати швидкий перехід від повітряного патрулювання до повітряної оборони», - сказав керівник НАТО.

Читайте також: Події в РФ демонструють, наскільки значну стратегічну помилку зробив Путін в Україні - Столтенберг

Він знову наголосив, що входження до НАТО Фінляндії, а також, невдовзі, Швеції, - суттєво збільшить безпеку в регіоні Балтійського моря. НАТО, як і раніше, готове захищати кожен дюйм своєї території та має намір на саміті погодити більш амбітний рівень інвестицій в оборону, за якого 2 відсотки від ВВП будуть для країн-членів «підлогою», а не «стелею» для таких витрат. Литва, за словами Столтенберга, вже зараз надає приклад у цьому та виділяє на оборону 2,5% від ВВП.

comments powered by HyperComments