В чому різниця між кормами для великих та малих порід собак?
Важливі відмінності
Отже, розберемося в основних розбіжностях між раціонами для порід різних розмірів, на які критично важливо зважати при виборі:
- Калорійність: корм для собак малих порід дещо поживніший, ніж для великих. Річ у тому, що маленькі песики в 8-10 місяців вважаються майже дорослими особинами, чого не скажеш про «здоров'яків». Щоб організм встиг повноцінно сформуватися, він споживає більше енергії. Якщо ж годувати великих собак занадто калорійною їжею, існує ризик ожиріння тварини.
- Розмір крокетів: для маленьких порід краще підходять дрібніші гранули, які легко розжовувати як цуценятам, так і дорослим улюбленцям. Великі породи мають більші щелепи, тому для них призначені корми з більшими крокетами. Це не лише зручно, а й сприяє механічному чищенню зубів під час розжовування.
- Кальцій: звісно, він потрібен будь-яким собакам. Але мало хто знає, що надлишок цього елементу, особливо у псів великих порід чи гігантів, призводить до прискореного росту кісток, які ще не встигають сформуватися і не мають достатньої гнучкості.
- Здоров'я шлунково-кишкового тракту: малі собаки часто мають чутливіший ШКТ. Тому харчування для них переважно має легший склад, що сприяє мінімізації проблем із травленням. Наприклад, такі корми можуть містити легкозасвоювані білки та жири, що зменшують навантаження на травну систему. Для великих порід особлива увага приділяється компонентам, що допомагають уникнути здуття.
Бренд Home Food пропонує 5 лінійок харчування відповідно но розмірів вашого чотирилапого друга: mini, mini/medium, medium, medium/maxi, maxi.
Різниця раціонів для цуценят малих і великих порід
Малюки великих порід мають специфічні потреби, відмінні від тих, що мають інші собаки. У період росту, а особливо в перший рік життя, вони збільшують свою масу тіла приблизно в 70 разів. Через це на опорно-руховий апарат чотирилапого падає надмірно велике навантаження, з яким допомагають впоратися такі речовини, як глюкозамін і хондроїтин. Це специфічні компоненти хряща, які працюють як мастило для суглобів, відновлюють хрящові поверхні, зменшують запальні реакції тощо. Якщо порівняти кількість цих складників у кормах для цуценят малих і великих порід, то в першому що глюкозаміну, так і хондроїтину буде близько 500 мг/кг, тоді як у другому — 1000 мг/кг.
Отже, для того, щоб організм вашої собаки розвивався повноцінно, потрібен правильний раціон. Звертайте увагу не на назву породи, а на розміри й очікувану масу в дорослому віці. Виходячи з цього, обирайте корм, який найкраще підходить вашому вихованцю.