ЗСУ продовжують наступ на Харківщині та Херсонщині, а флот росії нарощує сили у морі (ВІДЕО)

Олександр Вельможко  |  Суббота, 10 сентября 2022, 15:38
Основна тема оперативної ситуації за 10 вересня - це продовження наступу ЗСУ у Харківській області, активні дії на Херсонщині та досить масштабна діяльність російського флоту у Чорному морі. Коротко про головне.
ЗСУ продовжують наступ на Харківщині та Херсонщині, а флот росії нарощує сили у морі (ВІДЕО)

10 вересня армія України продовжує великий наступ у Харківській області. Деталі у нашому відеосюжеті.

За інформацією місцевої влади, звільнено місто Куп'янськ - значно раніше прогнозованого Інститутом вивчення війни терміну у три доби. Самі ж росіяни, судячи з їх панічних повідомлень у новинах та пабліках, вже залишили міста Ізюм та, можливо, Лиман. Вузька смуга наступу на Куп'янськ за вчорашній день була розширена - і тому мої побоювання можливого російського контрудару виявлилися марними. Фактично, російський фронт розвалився. Звільнено більше 1000 квадратних кілометрів території та більше 30 населених пунктів лише за офіційними даними Генштабу.

Окупанти намагаються якось перекинути резерви у Харківську область - знімають частини з інших ділянок фронту на Донбасі та підтягують підрозділи з території росії. Всі ці їх дії для української армії як на долоні - завдяки якісній розвідці з супутників, дронів, місцевому населенню та публікаціям у соцмережах.

Продовжуться активні дії у Херсонській області - такого ж масштабу як і раніше. Тобто обережний наступ українських військ з вогневим контролем над переправами через Дніпро та логістикою росіян, щоб і дали тримати в блокаді окупаційне угрупування на правому березі Дніпра. За повідомленнями оперативного командування "Південь", на різних ділянках південного фронту глибина просування українських військ від 2 до декількох десятків кілометрів.

На морі росіяни займаються передислокацією своїх кораблів. Вранці 10 вересня у Чорному морі було 2 російські кораблі з ракетами. Але вже вдень 10 вересня у море вперше за цей місяць вийшов підводний човен - і тому росіяни зараз мають три носії "Калібрів" з загальним залпом до 20 ракет.

Тим часом вчора повернувся до Севастополю один з ракетних корветів типу 21631. Окрім нього, 9 вересня зайшли до Севастополя один десантний корабель проекту 775 та один проекту 1171 "Орськ".

У самому Севастополі стоять 2 корвети типу 21631, 1 фрегат типу 11356, а також менші бойові одиниці.

Також у Севастополь увійшли під завантаження краденим зерном два невеликі балкери типу "річка - море" - "Амур" та "Волгобалт-188".

Підводячи підсумки на сьогодні, скажу, що росіяни зазнали у Харківській області дуже великої поразки на оперативному рівні, яка може перерости для них у стратегічну катастрофу навіть більшого масштабу, ніж їх вимушений відступ з Київської, Чернігівської та Сумської областей наприкінці березня. На південному фронті наступ армії України не такий швидкий, але послідовний та обережний. Деяка активізація їх флоту свідчить, що росіяни проводять ротацію бойових кораблів та одночасно з якоюсь метою переводять десантні кораблі з Новоросійську до Севастополя - або вони таким чином везуть підкріплення у Крим, або навпаки - готують евакуацію своїх сил, техніки та запасів флоту з Севастополя перед неминучим відступом з окупованого Криму взагалі.

 Самі росіяни у своїй пропаганді показують ці поразки та розгром як "вимушені відступи з військовоїї необхідності", намагаючись зберегти обличчя. Хоча навіщо їм зберігати те, чого немає? Сам путін тим часом катається по москві з Собяніним - і це цілком може свідчити, хто очолить росію. Адже путін зробив для росії настільки багато, що заслуговує на вічну пам'ять та постійне паломництво до нього росіян - щоб вони шикувалися в черги подивитися на нього так само, як на леніна. Причому путін повинен лежати разом з леніним якнайшвидше, бажано вже зараз.

comments powered by HyperComments