92 дні війни: російські фейки, провокації та провал наступу (ВІДЕО)

Александр Вельможко  |  Четверг, 26 мая 2022, 22:22
Як завжди, найголовніші воєнні події станом на вечір 26 травня в Одесі, на фронтах та на морі.
92 дні війни: російські фейки, провокації та провал наступу (ВІДЕО)

Завершується 92-й день Великої Вітчизняної війни українського народу проти російських загарбників, 26 травня. Одеса та Одеська область, попри регулярні повітряні тривоги, залишається спокійною: у росіян закінчуються ракети, обстрілів немає.

Але щоб зробити нам щось погане (бо інакше вони не можуть), росіяни закинули ще два фейки про Одесу.

Перший - про те, що у Одеському обласному онкодиспансері, начебто, створено військову базу і через це всіх пацієнтів, навіть у важкому стані вигнали на вулицю. А другий - російське міністерство так званої оборони повідомляє, що неподалік від Одеси, біля селища Кремидівка російська ППО збила український військово-транспортний літак. Хоча насправді вони так пояснюють те, що декілька днів тому українська ППО якраз у тому районі збила російську ракету. Боже, які ж вони кончені.

Також росіяни готують грандіозну провокацію на морі. Схематоз простий. Крок перший: окупанти оголосили про, начебто, створення коридорів для виходу з українських портів іноземних торгівельних суден, сподіваючись на те, що хтось купиться на російські обіцянки. Крок другий: росіяни перекинули до острову Зміїний один з захоплених у Бердянську ще наприкінці лютого бронекатерів типу "Гюрза-М" - "Кременчук" чи "Акерман". Вони абияк відремонтували ці катери так, що вони здатні рухатися самостійно, зняли з них таблички з назвами.

А тепер, увага, крок третій цієї операції. Якщо хтось із судновласників повірить росіянам та спробує вивести своє судно з заблокованого порту в Україні у море - то це судно або підірветься на міні, або його обстріляє десь біля острову Зміїний катер, на якому навіть буде піднятий прапор України - але екіпаж буде російським. Адже, по перше, акваторія північно-західної частини Чорного моря замінована, росіяни встановили там більш як 400 мін, про що я розповідав ще у березні. А по-друге - росіяни, за даними оперативного командування "Південь" ЗСУ саме для провокації на морі вирішили застосувати трофейний бронекатер. І, звичайно, все це робиться задля того, щоб звинуватити у всьому Україну.

На фронті ситуація загалом без змін. Окупанти продовжують штурмувати Северодонецьк та його околиці, в тому числі місто Лисичанськ. Вони невдало штурмують місто Лиман. Але на інших ділянках фронту вони скрізь облаштовують оборонні позиції, бо наступати сил вже не мають, а найбільш боєздатні частини перекинули на Донбас для наступу там. Одночасно ЗСУ зараз зайняті не лише обороною у Донецькій та Луганській областях, а й готуються завдать удару на одній з інших ділянок фронту, це може бути або Херсонська область, або продовження поки що зупиненого наступу у Харківській області. 

За даними британської розвідки, цей наступ на Донбасі під Северодонецьком - останній, який може собі дозволити росія без масової мобілізації, яку вони так і не змогли оголосити. Незважаючи на результат, через 10-15 днів максимум російська армія виснажиться і або зазнає поразки на Донбасі, або просто спробує перейти до оборони на тих позиціях, які займає зараз. Хоча і є побоювання того, що росіяни накопичують якісь сили для повторного вторгнення у Сумську та Чернігівську області - скоріш за все це не більше як спроба відволікти на ці напрямки сили ЗСУ.

Україна продовжує отримувати та вводити до бою західне озброєння. Це дрони-камікадзе "Switchblade", це французькі та італійські артилерійські системи. Це поставка до України розібраних штурмовиків Су-25 - вони або поповнять парк повітряних сил, або підуть на запчастини до наявних літаків. 

Тому путіну слід начуватися. Незважаючи на більшу чисельність техніки, за якістю та бойовим духом росія вже далеко позаду та програла війну. 

comments powered by HyperComments