Росія не може захопити Одесу, але може обстрілювати місто (ВІДЕО)

Александр Вельможко  |  Среда, 27 апреля 2022, 10:35
Розмова на "Першому міському" телеканалі Одеси про те, які саме є військові загрози для Одеси. Спойлер - реальної загрози захоплення міста немає, але загроза ракетних обстрів зберігається.
Росія не може захопити Одесу, але може обстрілювати місто (ВІДЕО)

Після ракетного обстрілу Одеси 23 квітня трохи підвів підсумки військових подій за два місяці з моменту початку широкомасштабної військової агресії росії проти України.

Одеса є однією з найважливіших цілей війни для росії. І вони навіть не приховують, що дуже хочуть захопити Одесу та відрізати Україну від моря. Але наразі росія не має ані морських, ані сухопутних сил для того, щоб здійснити наступ на Одесу. На суші ім треба для цього спочатку зайняти або обійти Миколаїв - і це вони зробити не зможуть, адже армія України потроху наступає та відтісняє росіян до Херсону. А на морі росіяни після загибелі крейсера "Москва", розгрому десантних кораблів у Бердянську не має шансів на успішну десантну операцію. Всі російські військові кораблі відійшли якнайдалі від узбережжя Одеської області, причому вцілілі десантні кораблі - аж до Новоросійську.

Україна має достатньо сил для захисту Одеси, в тому числі з моря протикорабельними ракетами.

Але не можна виключати повторення ракетних ударів по Одесі, в тому числі і по житловим будинкам, як це було 23 квітня.

Загалом на фронті я бачу ситуацію стратегічного перелому - коли росія ще має сили для наступу, останнього наступу. Але без тотальної мобілізації вона вже не може поповнити війська та замістити свої дуже великі втрати. Натомість армія України посилюється за рахунок поповнення добровольцями, перетворення частин територіальної оборони на повноцінні армійські підрозділи, постійному постачанню зброї від союзників.

Але війна може як завершитися відносно швидко військовою перемогою України на полі бою з наступним дипломатичним рішенням, так і "заморозитися" надовго за сценарієм позиційного фронту приблизно по кордонам України, можливо навіть з відвоюванням Донбасу та Криму, та з російськими ракетними обстрілами.

 

comments powered by HyperComments