Одеська мерія судиться з орендарем Дюківського парку

Вівторок, 5 листопада 2024, 15:35
Орендар Дюківського парку - компанія "Центр Катюша" - заборгував одеській міськраді 8,4 мільйона гривень орендної плати ще з 2010 року. Міська влада звернулася до суду.
Одеська мерія судиться з орендарем Дюківського парку

Господарський суд Одеської області зареєстрував новий позов одеської мерії до орендаря Дюківського парку – ТОВ "Центр Катюша".

Місто вимагає стягнути з орендаря 8,4 млн. грн., з яких більша частина – це орендна плата ще з 2010 року, а також інфляційні втрати та пеня. 

Також через суд мерія вкотре спробує розірвати договір оренди від 29.10.2010, та зобов'язати ТОВ "Центр Катюша" повернути місту земельну ділянку 24,5 гектарів у стані не гіршій, ніж у 2010 році, коли було укладено договір. 

Тобто, можна припустити, що з моменту здачі всього парку в оренду орендар жодного разу не сплачував обумовлену орендну плату.

Дюківський парк був зданий в оренду у формі концесії ще на початку 2010 року, за каденції мера Едуарда Гурвіца, за рішенням міськради. "Центр Катюша" зобов'язалася утримувати територію парку площею 24,5 га в порядку та провести його реконструкцію. Цікаво, що тоді, 2010 року, міськрада проголосувала за здачу парку в оренду терміном на 10 років – до 2020 року, але договір був підписаний особисто мером Гурвіцем на 49 років.

Частина парку, що прилягає до залізниці і включає ділянку під тенісними кортами, контролюється бізнесменом і депутатом облради Олегом Радковським. До цього парк з 1989 до 2010 року обслуговувався комунальним підприємством "Парк Перемоги". Прохання не плутати із дендропарком Перемоги на проспекті Шевченка. Справа в тому, що за радянських часів парк називався "Перемога".

Орендарі кілька разів анонсували масштабний благоустрій з будівництвом на території різних об'єктів, у тому числі висотних, а місто навіть провело конкурс на вибір кращого проекту, але нічого зроблено не було.

Одеська мерія приблизно з 2016 року почала спроби розірвати договір оренди (концесії) через суд, або примусити орендаря почати хоча б обслуговування парку - і поки що безуспішно.

З 2016 року у компанії кілька разів змінювалися власники. Спочатку засновниками були громадяни росії Олексій та Крістіна Ламбіни, потім у 2016 році власником стала кіпрська компанія «Глоріус Сервайс ЛТД». З 2018 по 2019 у компанії п'ять разів змінювалися директори і додавалися засновники. У 2021 році зі складу засновників виключили Христину Ламбіну, яка вже значилася громадянкою Швейцарії.

Тепер у компанії і директором, і засновником значиться одна людина, яка, вірогідно, у 2023 викупила "Центр Катюша" - це Растовський Євген Володимирович. Цікаво, що він, за відкритими даними, також є власником ще близько 100 різних компаній, більшість з яких належали до 2023 року іншим людям.

Дюківський парк був заснований на початку XIX століття, як заміська дача самого градоначальника Рішельє - ще у 1810 році. Коли ж Рішельє у 1816 році повернувся до Франції, його ад'ютант подарував дачу герцога місту. І потім парк пережив кілька періодів забуття, запустіння, відродження та процвітання. За понад двісті років свого існування він змінив кілька назв: Рішельєвська дача, Дюківський сад, Рішельєвський сад, Міський сад, Дюківський парк, парк "Перемога".

Парк розташований у трьох рівнях: нижньому – вздовж вул. Балківській, середньому – на пологому та терасованому схилі та верхньому – плоскому. Їх пов'язує головна алея у вигляді широких сходів із майданчиками - від вулиці Балківської до центральної площі.

Дюківський парк реконструювали до 1949 року, його територію розширили, у ньому проводили різноманітні сільськогосподарські виставки. Для цього збудували кілька капітальних павільйонів. До 1970-х років. парк переживав період розвитку, у ньому збудували човнову станцію та вежу для стрибків у воду на великому ставку, Зелений театр (зараз занедбаний), бібліотеку, Льодовий палац (зараз у руїнах), планетарій, музей китобійної флотилії із встановленою перед його входом щелепою кита. У будівлі музею в 90-і роки був широко відомий у вузьких колах більярдний клуб "Карамболь", а зараз заклад з назвою "Bandidos", що продовжує новітню історію парку.

comments powered by HyperComments