Генсек ООН "занепокоєний" північнокорейськими військами на росії

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш, який нещодавно їздив до росії на саміт БРІКС, щоб картинно, на камери, схилити голову перед російським диктатором путіним, висловив глибоке занепокоєння щодо можливого залучення солдатів із КНДР у війну проти України.
За словами генсека ООН, залученість північнокорейських солдатів у війну проти України може означати «дуже небезпечну ескалацію». Також він додав, що «необхідно докласти всіх зусиль, щоб уникнути інтернаціоналізації конфлікту».
Перед цим, 31 жовтня, помічник генерального секретаря ООН у справах Європи, Центральної Азії та Америки Мирослав Єнча повідомив Раді Безпеки, що ООН не має в своєму розпорядженні жодної інформації про розгортання військ КНДР для участі в бойових діях на боці росії проти України та не може перевірити чи підтвердити будь-які повідомлення і заяви. Таким чином, вище керівництво ООН показало свою офіційну необізнаність у справах.
Ще 22 жовтня президент України Зеленський повідомив, що отримав інформацію про підготовку росією двох підрозділів з північнокорейських військових. Можливо, це будуть дві бригади по 6 тисяч людей кожна. Перед цим північнокорейських військових зафільмували у військовій частині 127 мотострілецької дивізії рф у селі Сергіївка Приморського краю на далекому сході росії.
Уже 24 жовтня ГУР МОУ підтвердило прибуття перших підрозділів КНДР у Курську область росії. Українська розвідка вважала, що вже 27-28 жовтня північнокорейських військових мали застосувати в зонах бойових дій проти України.
Диктатор росії володимир путін не заперечив наявність військових КНДР у росії, покликаючись на договір про партнерство між рф та Північною Кореєю. За його словами, те, у який спосіб країни реалізуватимуть пункти цього договору, — «це вже наша справа». У самій Північній Кореї місцеві політики спочатку називали інформацію про появу своїх військ на росії провокацією, а згодом перейшли до відкритого підтвердження та заяв про готовність вести війну проти України до кінця та назвали цю війну «священною».