Польща ще не передала Україні обіцяні винищувачі МіГ-29

П'ятниця, 25 жовтня 2024, 13:20
Виявилося, що Польща не передала Україні всі свої винищувачі МіГ-29, про що заявлялося у 2023 році на старті програми поповнення української авіації.
Польща ще не передала Україні обіцяні винищувачі МіГ-29

Ще навесні 2023 року союзники України почали передавати їй бойові літаки. Спочатку це стосувалося виключно наявних у країнах НАТО літаків радянського стандарту - винищувачів МіГ-29 та штурмовиків Су-25. 

Зокрема, Польща заявляла про намір передати всі свої наявні МіГ-29 - за умови їх заміщення літаками західного виробництва. Цей процес затягнувся.

Зараз Варшава побоюється ослаблення власної обороноздатності, зазначив польський дипломат Пьотр Лукасевич. Тому країна не може негайно передати всі свої винищувачі МіГ-29.

Польща відіграє ключову роль у підтримці України, надаючи військову техніку, навчаючи українських солдатів і сприяючи в енергетичній сфері. У зв'язку з цим повірений у справах Польщі в Україні Пьотр Лукасевич наголосив, що Польща стала однією з перших країн, які запропонували Україні значну військову допомогу, включно із запасними частинами та літаками МіГ-29, передає Defence24.

Лукасевич зазначив, що Польща першою звернулася до союзників із закликом надати Україні більш важке озброєння, ніж протитанкові комплекси Javelin.

Однак, попри модернізацію Військово-повітряних сил Польщі з впровадженням сучасних літаків F-16 і F-35, країна не може негайно передати всі свої МіГ-29. Річ у тім, що Варшава побоюється ослаблення власної обороноздатності, тому звернулася до союзників по НАТО з проханням про допомогу в поповненні нестачі техніки, що може виникнути через передачу МіГ-29 Україні.

За словами дипломата, польська сторона стикається з проблемами в захисті власного повітряного простору і продовжує роботу над створенням багаторівневої системи протиповітряної оборони.

Лукасевич зазначив, що попри зусилля, країні ще не вистачає технічного потенціалу для повноцінного захисту. У зв'язку з цим він наголосив, що заходи щодо захисту повітряного простору мають вживатися на рівні НАТО, а не тільки на двосторонній основі.

comments powered by HyperComments