Європарламент закликає союзників України негайно дати дозвіл бити далекобійною зброєю по росії
Європарламент вимагає від країн ЄС зняти нинішні обмеження, які заважають Україні використовувати західну зброю проти законних військових цілей в Росії. Про це йдеться у резолюція, яку ухвалили 19 вересня.
«За» проголосували 425 депутатів, 131 – «проти», 63 – «утрималися».
У заяві зазначається, що без зняття нинішніх обмежень Україна не може повною мірою реалізувати своє право на самооборону і залишається вразливою до нападів на своє населення та інфраструктуру.
Європарламентарі наголошують, що недостатні поставки боєприпасів і обмеження на їх використання можуть звести нанівець вплив докладених зусиль, і висловлюють жаль через зменшення обсягів двосторонньої військової допомоги Україні з боку країн ЄС.
Депутати Європарламенту повторно закликають держави-члени виконати своє зобов’язання поставити Україні мільйон боєприпасів, а також прискорити постачання зброї, систем протиповітряної оборони та боєприпасів, включаючи ракети TAURUS. Вони також підтверджують свою позицію, що всі країни ЄС та союзники по НАТО повинні колективно та індивідуально взяти на себе зобов'язання щодо щорічної військової підтримки України у розмірі не менше 0,25% свого ВВП.
Днями видання The Times написало, що Великобританія «сама не діятиме» в питанні надання Україні дозволу завдавати ударів далекобійною зброєю по цілях у Росії.
У британському уряді вважають, що американські системи наведення мають вирішальне значення для ураження цілей далекобійними ракетами. Лондон вважає, що США, швидше за все, дадуть дозвіл на удари на сесії Генеральній асамблеї ООН, яка відкрилася 10 вересня, хоча в адміністрації президента Джо Байдена є розбіжності щодо цього.
Речник Держдепартаменту США Меттью Міллер 16 вересня у відповідь на запитання журналістів, чи ухвалене рішення про удари далекобійною американською зброєю по цілях у Росії, відповів, що у нього «немає ніяких оголошень» про зміни в політиці Білого дому з цього питання.
Перед цим після спільного візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена та його британського колеги Девіда Леммі до Києва, газета The Guardian з посиланням на джерела написала, що Велика Британія дозволила Україні використовувати крилаті ракети Storm Shadow для ударів по цілях на території Росії. Однак ніяких публічних оголошень ані під час візиту, ані після нього зроблено не було.