Україна має проблему дефіциту зенітних ракет

Вівторок, 16 квітня 2024, 16:46
Президент України на прикладі руйнування від російського удару Трипільської ТЕС озвучив проблему дефіциту зенітних ракет. Тим часом Євросоюз закликає придбати для України більше комплексів ППО для захисту критичної інфраструктури.
Україна має проблему дефіциту зенітних ракет

У сил протиповітряної оборони закінчилися ракети для відбиття російських повітряних атак, що призвело до знищення Трипільської теплової електростанції. Про це заявив президент Володимир Зеленський у інтерв’ю виданню PBS.

Так він відповів на питання журналістки про те, чи наразі світ отримує сигнал про підтримку України. Зеленський навів як приклад Трипільську ТЕС, по якій російські війська випустили 11 ракет: «Перші сім ми збили. Чотири – знищили Трипільську ТЕС. Чому? Тому що в нас було нуль ракет. Ми використали всі ракети».

Можливо, президент мав на увазі відсутність ракет у даний конкретний момент відбиття удару на одному з зенітно-ракетних комплексів. Хоча загалом проблема дефіциту зенітних ракет існує вже досить давно і про можливість її загострення найближчим часом Зеленський заявляв і раніше.

Президент також згадав про аргумент щодо неможливості прямої підтримки України, тому що «це виглядало б, ніби Україна втягує НАТО у війну». Він звернув увагу, що Ізраїль не є членом Північноатлантичного альянсу. «Союзники по НАТО, в тому числі країни НАТО, захищали Ізраїль. Вони показали іранським силам, що Ізраїль не самотній. І це урок. Це відповідь будь-кому на будь-якому континенті, хто каже, що потрібно дуже обережно допомагати Україні, щоб не втягувати країни НАТО у війну», – заявив президент.

Фактично у відповідь на слова президента України та реагуючи на посилення російських обстрілів очільник дипломатії Європейського союзу Жозеп Боррель заявив, що "стукає у двері" країн-членів ЄС для купівлі зенітних батарей для України. За його словами, зараз на фронті в Україні "динамічний глухий кут".

"Бої дуже інтенсивні. Але прориву, на який сподівалася Україна, не відбулося, і на даний момент не видно і російського прориву. Росіяни беруть гору і відгризають шматки території, зазнаючи величезних людських втрат", - заявив він.

Боррель підкреслив, що Заходу необхідно відновити баланс сил. "У цій історії є асиметрія: Росії не потрібно перемагати, їй потрібно тільки не програти. Україна, з іншого боку, повинна перемогти, щоб відбити вторгнення. Демографічно різниця величезна, і в Україні існує ефект виснаження. Тільки від нас залежить, чи зможемо ми дати їй можливість атакувати", - заявив він.

Глава дипломатії ЄС повідомив, що скликав на 22 квітня Раду у закордонних справах і обороні, щоб подивитися, як ЄС можемо задовольнити потреби України в боєприпасах і, можливо, в терміновішому порядку, в засобах протиповітряної оборони. "Я стукаю у двері держав-членів, щоб сказати їм, що якщо у них немає зенітних батарей, то вони повинні їх купити (для України, - ред.). Справа просувається повільно, але внески держав-членів сильно різняться", - підкреслив він.

comments powered by HyperComments