Ракетний удар по Києву завдали росіяни (ВІДЕО)
Незважаючи на певні успіхи, досягнуті позаминулої ночі під час удару безпілотників по російській авіабазі Енгельс, вже у ніч на 21 березня росіяни все ж таки завдали ракетний удар зі стратегчних бомбардувальників.
Після 1-ї години ночі було зафіксовано зліт 11 літаків Ту-95 - 9 з аеродрому Оленья аж під Мурманськом та 2 з того самого Енгельсу. Повітряна тривога через ракетну небезпеку була по всій Україні з 3:05 по 6:11 ранку.
Та насправді весь ракетний удар був зосереджений лише на Київ. Ті два бомбардувальники, що були з Енгельса - запускали ракети з того ж району, де злетіли. А інші 9 - запускали ракети вже після 4-ї ранку, перебуваючи над Каспійським морем. Саме звідти росіяни запускають ракети зі стратегічних бомбардувальників з двох причин - це район, недосяжний для української ППО та це район, де несправні ракети можуть просто впасти в море. А несправних ракет типу Х101 у росіян досить багато.
Всього росіяни запустили з бомбардувальників 29 ракет типу Х101, які заходили у повітряний простір України загалом з півночі.
Також вони запустили одну аеробалістичну ракету "Кинджал" - ймовірніше за все, з літака МіГ-31, а також одну балістичну ракету типу "Іскандер-М" чи північнокорейського виробництва.
Внаслідок успішної роботи ППО всі без винятку ракети були збиті - 31 ракета, в тому числі 29 крилатих типу Х101 та дві балістичних/аеробалістичних. Всі ракети збили на підступах до Києва.
Від падіння уламків ракет у Києві та околицях є певні руйнування та пошкодження, відомо про щонайменше 10 поранених. Зауважимо, що якби хоч одна ракета прорвалася до запланованої цілі - жертв та руйнувань було б набагато більше.
Також напередодні росіяни з літаків тактичної авіації випустили ракети типу Х59 на Харків, що призвело до руйнувань, пожежі та загибелі людей.
До речі, останній ракетний удар був аж 7 лютого, коли було запущено 44 ракети та 20 дронів типу "шахед", з яких було збито 29 ракет та 15 дронів - майже всі крилаті ракети та більшість дронів. Після цього аж на півтора місяці росіяни взяли паузу через дефіцит ракет у них, обмежуючись лише застосуванням дронів-камікадзе та точковими ракетними ударами.