Швеція готує пакет допомоги для України

Вторник, 20 февраля 2024, 11:49
Україна отримає від Швеції пакет військової допомоги загальною вартістю понад 683 мільйони доларів.
Швеція готує пакет допомоги для України

Швеція виділить Україні військовий пакет допомоги на 683 мільйони доларів, повідомив шведський міністр оборони Поль Джонсон. Це вже 15-й пакет допомоги і рекордний для країни.

Новий пакет допомоги задовольняє деякі з найбільш нагальних потреб України та узгоджується з коаліціями військового потенціалу, які формуються в рамках Контактної групи з питань оборони України.

Цього разу Швеція передасть артилерійські боєприпаси, систему протиповітряної оборони RBS70, протитанкові ракети, ручні гранати та гранатомети Carl Gustaf. Крім того, до пакету увійдуть 10 десантних катерів Stridsbåt 90 і 20 групових катерів, підводне спорядження. Передбачена і допомога фондам для закупівлі додаткового озброєння для України.

Також Швеція виділить ще $96 мільйонів до спільного з Данією фонду, який закуповує для України бойові машини піхоти CV90.

«Війна росії проти України — це також війна проти порядку, заснованого на правилах. Україна захищає не лише власну свободу, але й свободу всієї Європи. Швеція буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Ми не можемо дозволити росії виграти цю війну», — заявив міністр оборони Швеції Поль Джонсон.

Загалом із часу повномасштабного вторгнення росії Швеція передала зброю та обладнання для України на $2,9 мільярда. 

comments powered by HyperComments