Показали траєкторію російських ракет, які вдарили по Одесі

Понедельник, 25 сентября 2023, 17:07
На основі широкого комплексу даних було складено приблизну схему траєкторій, за якими російські ракети і дрони летіли на Одесу.
Показали траєкторію російських ракет, які вдарили по Одесі

Під час нічної атаки Одеси російські крилаті ракети та дрони летіли складною траєкторію, постійно змінюючи курс. На основі офіційної інформації Повітряних сил, оперативного командування "Південь" та моніторингових телеграм-каналів з'явилася можливість показати, як саме росіяни завдавали удар по Одесі.

Всього вони запустили 33 повітряні цілі - 2 надзвукові крилаті протикорабельні ракети "Онікс" берегового базування з території окупованого Криму, 12 морських крилатих ракет "Калібр" з корвету проекту 21631 "Буян-М" та підводного човна біля Новоросійську та 19 дронів-камікадзе типу "шахед".

Ракети "Онікс" летіли найкоротшим шляхом від Криму до Одеси над морем - як через свою відносно невелику дальність, так і для мінімального часу підльоту з моменту старту. Жодної з цих ракет не збили.

Ракети "Калібр" увійшли в повітряний простір України приблизно з Криму і Чорного моря над Миколаївською та Херсонською областями, потім пройшли широким колом над Кіровоградською та Вінницькою областями, після чого повернули на південь і, приблизно над річкою Дністер, пройшли до Одеси. 1 ракету було збито над Миколаївською, 1 над Кіровоградською та 9 над Одеською - відповідно, 11 з 12 ракет.

Дрони були запущені з Приморсько-Ахтарська на південному березі Азовського моря, пройшли над північною частиною Криму та окупованою частиною Херсонської області і вийшли у простір над Чорним морем біля Скадовська. Потім вони кількома хвилями і групами летіли над морем до Одеси, до Чорноморська та до південних районів Одеської області. Всі вони були збиті, в тому числі 4 - кораблями та підрозділами ВМС України.

Таким чином, ППО збила 30 з 33 повітряних цілей.

Однак той один не збитий "Калібр" та два "Онікси" натворили багато лиха - від влучення згорів порожній та закинутий готель на морському вокзалі, постраждав і сам морський вокзал. Також є руйнування у зернових терміналах порту. Загинуло двоє людей.

comments powered by HyperComments