Німеччина офіційно погодила постачання Україні танків "Леопард" (ВІДЕО)

Среда, 25 января 2023, 13:04
25 січня уряд Німеччини погодив постачання Україні основних бойових танків "Леопард 2".
Німеччина офіційно погодила постачання Україні танків "Леопард" (ВІДЕО)

Після вчорашнього принципового рішення про надання Україні танків "Леопард 2", сьогодні, 25 січня, очолюваний Олафом Шольцем Федеральний уряд Німеччини прийняв відразу два важливі рішення.

По-перше, погоджена передача Україні першої партії з 14 танків моделі "Леопард 2" модифікації А6, яка є на озброєнні Бундесверу. Це складає приблизно одну танкову роту і фактично є першою партією, яка розпочне широкомасштабні поставки танків саме з НІмеччини.

По-друге, погоджено реекспорт танків "Леопард" різних модифікацій, які раніше були виготовлені у Німеччині на замовлення інших держав НАТО - передусім Польщі, Іспанії, Норвегії, Нідерландів, Канади, Греції.

У відео - аналіз ситуації з постачанням танків Україні.

За словами самого Олафа Шольца, найперша задача для Німеччини та союзників зараз - це оперативно зібрати танків для формування двох танкових батальойнів. Тобто, мова йде приблизно про кількість у 60-72 танки.

Загалом Німеччина може надати більше 100 танків "Леопард" з власних запасів. А наявні у виробника даних танків компанії "Рейнметал" запаси налічують до 140 танків, але вони потребують певного ремонту та відновлення.

Станом на літо 2022 року у бундесвері було в наявності 312 різних танків "Леопард 2" різних модифікацій, з яких 99 були на ремонтно-профілактичних роботах в оборонній промисловості у травні 2022 року, а один був списаний. Таким чином боєздатними у всій німецькій армії є всього 212 танків "Леопард 2", серед яких різні моделі 2А5, 2А6, 2А7 і 2А7В, що є найсучаснішою версією системи озброєння.

В цілому лише на перших порах союзники можуть надати з різних країн до 100 танків "Леопард", в тому числі - 12-14 з Польщі, 14 з Німеччини, 8 від Норвегії, 18 з Нідерландів.

comments powered by HyperComments