Блекаут в Одесі: енергопостачання вже відновлюють (ВІДЕО)

Олександр Вельможко  |  Среда, 23 ноября 2022, 22:35
Вдень 23 листопада росіяни завдали масованого удару по українській енергетичній інфраструктурі. Дуже багато регіонів, в тому числі Одеса, опинилися в стані повного блекауту. Однак, наслідки вже потроху ліквідують - і ми знову з вами.
Блекаут в Одесі: енергопостачання вже відновлюють (ВІДЕО)

Сьогодні всього за день 23 листопада росіяни выпустили по Україні 70 або більше ракет різних типів, в основному авіаційних Х-101 та морських "Калібр". З цієї кількості 51 ракета була збита, в тому числі 2 - над Одеською областю. 21 ракету збили над Київською областю, ще 8 - над Полтавською, які були спрямовані в район Кременчуцької гідроелектростанції.

Детальніше про події в Одесі з блекаутом - в відеоогляді.

Однак, ті ракети, що не були збиті, накоїли немало лиха, вилучивши в об'єкти енергетичної інфраструктури. Внаслідок цього більша частина України знеструмлення. Три атомних електростанції, Південноукраїнська, Рівненська та Хмельницька, вимкнулися через пошкодження магістральних підстанцій - їм, по суті, не було куди видавати електроенергію. А в Одеській області ворожа ракета влучила у птахоферму.

Одеса також була повністю знеструмлена починаючи приблизно з 14:30. В місті зупинилися трамваї та тролейбуси, зупинилися насосні станції водопроводу, котельні системи центрального опалення. За деякими винятками, зник мобільний інтернет через 2-3 години післі початку блекауту.. Хоча місто не було паралізоване - більшість супермаркетів працювали з генераторами, курсували автобуси. Лікарні та пологові будинки в Одесі повністю забезпечені генераторами. Тому якоїсь масштабної надзвичайної ситуації в Одесі не виникло.

Залізницю не вдалося зупинити. Не лише пасажирські потяги, не лише швидкісні "Інтерсіті", а й навіть приміські електрички йшли майже за розкладом - але з тепловозами. 

В Одесі потроху почали вмикати електрику вже після 21-ї години. Чекаємо на повне відновлення роботи енергосистеми. За даними "Укренерго", повністю все буде працювати протягом доби. Але десь відновлюють дещо швидше, десь - дещо повільніше. 

І не забуваємо, хто саме винен у відключеннях електроенергії. Це ті, хто руйнує нашу енергосистему і особливо той, хто віддає накази про це - тобто особисто путін. 

 

comments powered by HyperComments