Корвет "Гетьман Іван Мазепа" будують з української сталі (ВІДЕО)
Зараз у Туреччині на верфі RMK Marine Shipyard в Стамбулі йде добудова корвета типу "Ада" для ВМС України. Як повідомило корпоративне видання Metinvest.Media, корпус корабля виготовлено зі сталі "Азовсталі" Маріупольського меткомбінату (ММК) ім. Ілліча.
Після закладки корвету у серпні 2021 року "Метінвест" відправив на будівництво корабля тисячу тон гарячекатаного листа. Частину металу виготовили на ММК ім. Ілліча і доставили відразу з Маріуполя. Іншу — з італійського металургійного комбінату Metinvest Trametal, який виготовив прокат зі слябів "Азовсталі".
Корвет отримав назву "Гетьман Іван Мазепа" у вересні 2022 року, а 2 жовтня його спустили на воду зі стапеля.
Міністерство оборони України уклало контракт на будівництво двох корветів класу Ada для ВМС України наприкінці 2020 року. Тоді ж державний оборонний концерн Туреччини та суднобудівний завод "Океан" у Миколаєві підписали меморандум про спільну реалізацію корветної програми. Будівництво корабля здійснює військово-морська верф RMK Marine у Стамбулі. Очікувалося, що миколївське підприємство буде виконувати добудову і монтаж систем озброєнь.
Закладка першого корвета відбулась у вересні 2021 року. Станом на 17 грудня 2021 року готовність корпусу становила 80%, роботи йшли з випередженням графіку. У 2022 році планувалося доправити корабель на добудову в Україну, у 2024 році — ввести в експлуатацію. У 2023 році планувалася закладка другого корвета класу Ada.
Однак зараз кораблебудівні роботи на заводі "Океан" неможливі через бойові дії та російські удари по заводу та Миколаєву.
Корвети даного типу, яких вже збудовано чотири одиниці для турецького флоту, мають водотоннажність 2300 т, довжина 99,5 м, швидкість до 29 вузлів. Корабель оснащений бойовою інформаційною системою GENESIS, 8 протикорабельними ракетами "Гарпун" або іншого типу, зенітно-ракетним комплексом ближньої дії (до 9 км). артилерійську установку калібром 76 мм OTO Melara, а також має ангар та злітний майданчик для вертольота. За водотоннажністю та бойовими можливостями такі корвети близькі вже до невеликих фрегатів.
"Зі сталі "Азовсталі" було зведено безліч визначних споруд — новітнє укриття над ЧАЕС, один із найвищих хмарочосів Європи, захисні шлюзи для Венеції. Левова частина української армії — теж наша сталь. І сучасний корвет "Гетьман Іван Мазепа" також зроблений із маріупольської сталі. Це справді неймовірно, що металургійні комбінати Маріуполя навіть зараз, після руйнування, продовжують працювати на перемогу України», — зазначив генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков.