Одеську область росіяни вперше обстріляли ракетами "Іскандер" (ВІДЕО)

Воскресенье, 31 июля 2022, 20:20
Вдень 31 липня росіяни вперше за час війни обстріляли Одеську область ракетами "Іскандер" .
Одеську область росіяни вперше обстріляли ракетами "Іскандер" (ВІДЕО)

31 липня, приблизно о 17:30 одесити почули декілька гучних вибухів,вже після яких було оголошено повітряну тривогу. Також спрацювала ППО.

Всього було випущено по Одеській області дві ракети. Вони розірвалися у повітрі. Імовірніше всього, ракети було збито.

Але від ракет було відстрілено теплові ловушки, від яких десь у полях загорілася трава. 

Це були надзвукові балістичні ракети "Іскандер". Саме через їх вісоку швидкість у випадках іх застосування проти інших міст найчастіше вибухи від збитих ракет та влучень лунають майже одночасно з сигналами повітряної тривоги. В Одесі ж таке траплялося раніше при використанні росіянами ракет "Онікс".

Такий обстріл може мати під собою дві причини. По-перше, росіяни могли обстріляти Одесу "у відповідь" на фейкову атаку безпілотником штабу свого чорноморського флоту, здійснену вранці 31 липня у Севастополі. Хоча вже доведено, що безпілотник злетів у самому Севастополі, і запустили його самі ж росіяни.

Після цього 31 липня росіяни вивели у море майже всі свої кораблі, які перебували у Севастополі та готувалися до морського параду. Ось ми бачимо, як виходить у море саме сьогодні фрегат "Адмирал Эссен", на його кормі залишилася назва, але тактичний номер зафарбовано. І тому у складі оперативного з'єднання чорноморського флоту на 31 липня перебуває аж 6 ракетних кораблів - 5 надводних та 1 субмарина - це найбільше за останній місяць.

Детальніше про це у нашому огляді та відеосюжеті.

По-друге. Можливо, що росіяни таким чином намагаються зірвати відправлення з портів Чорноморська та Одеси першого конвою у сладі 10 торгівельних суден, навантажених зерном. Не наважуючись атакувати нейтральні судна у морі, які конвоюють бойові кораблі флоту Туреччини, росіяни вирішили знову, вже в другий раз після підписання Стамбульских угод про зняття морської блокади, атакувати портову і транспортну інфраструктуру.

comments powered by HyperComments