Правила розміщення та кріплення вантажу під час перевезення речей

Замовивши професійні послуги з перевезення речей, наприклад, www.inka-trans.ua/perevezennya-rechey, клієнт хоче довірити безпеку меблів і техніки, що перевозяться, фахівцям транспортної компанії та бути впевненим у їхньому збереженні.
Однак, на жаль, багато вантажників нехтують правилами укладання речей або не мають достатнього досвіду. У підсумку неправильно укладений і незакріплений вантаж може зміщуватися під час транспортування, що призводить до поломок і виходу речей з ладу. Якщо Ви хочете дізнатися про те, як зробити вантажоперевезення безпечним — ця стаття для Вас.
Основні принципи укладання вантажу під час перевезення речей
Правильне укладання вантажу в автомобілі — запорука його збереження під час транспортування. Існує кілька базових принципів, якими слід керуватися під час розміщення речей:
- Рівномірно розподіляйте вагу по всьому об'єму кузова. Занадто велика концентрація в одній точці призведе до перевантаження ходової частини.
- Розміщуйте найважчі предмети в нижній частині та якомога ближче до осі автомобіля. Це забезпечить стійкість авто та зменшить тряску.
- Заповнюйте вільні проміжки та порожнечі. Будь-які простори потрібно максимально заповнити, використовуючи поролон, спеціальні упори, зім'яті газети й картон.
- Укладайте довгі предмети по діагоналі, якщо дозволяє висота кузова. Це збільшить стійкість вантажу.
- Групуйте між собою однотипні предмети. Дотримуйтесь принципу «важке до важкого, крихке до крихкого».
Про інші правила пакування речей у вантажне таксі більше інформації можна знайти на сайті компанії Inka Trans.
Способи кріплення речей у кузові
Крім правильного укладання, дуже важливо надійно закріпити вантаж у кузові автомобіля. Для цього використовується таке обладнання:
- Кріпильні ремені та розтяжки підходять для фіксації великогабаритних предметів — меблів, побутової техніки. Ремені проходять поверх вантажу, кріпляться до вушок у підлозі кузова. Розтяжки працюють за тим самим принципом, але виконані з міцних тросів.
- Упори й розпірки ставляться вертикально між дном фургона і вантажем, не даючи змоги останньому нахилитися, зрушитися або перекинутися. Їх роблять із металу або дерева і підбирають під розмір конкретного предмета.
- Спеціальні сітки дуже ефективні для фіксації дрібних, сипучих або крихких речей по всьому об'єму кузова. Сітка кріпиться до гачків на стінах і стелі фургона, забезпечуючи надійну фіксацію вантажу.
- Відкидні борти та перегородки дають змогу розділити внутрішній простір на секції, в кожній з яких можна розмістити окрему категорію вантажу, надійно закріпивши. Це дуже зручно під час перевезення змішаних вантажів.