В Одеській області зайнялися реконструкцією систем зрошення

Среда, 14 февраля 2024, 11:52
Попри війну, на півдні Одеської області ведуть реконструкцію і відновлення систем зрошення сільськогосподарських земель.
В Одеській області зайнялися реконструкцією систем зрошення

На півдні Одеської області триває капітальний ремонт та реконструкція трьох зрошувальних систем - Ташбунарської, Ізмаїльської та Нагірнянської.

Реалізація проектів здійснюється коштом обласного бюджету. До 6400 га - саме на стільки очікується збільшення площ поливу після реконструкції трьох зрошувальних систем. 

Орієнтована дата закінчення робіт - до початку поливного сезону 2024. 

У рамках дії Регіональної програми розвитку АПК Одеської області на 2019-2025 роки «Аграрна Одещина»,  розроблено та виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію 12 державних меліоративних об’єктів. 

Найближчим часом всі меліоративні об’єкти заплановано передати з державної власності в управління організаціям водокористувачів (ОВК).  На даний час в Одеській області створено та зареєстровано 8 об’єднань водокористувачів. Інші 4 потенційні ОВК, які мають намір об’єднатися проходять початкові етапи створення.

Крім того, коштом водокористувачів та міжнародних донорських організацій планується  модернізація внутрішньогосподарських зрошуваних систем та відновлення функціонування пошкоджених.

comments powered by HyperComments