Уряд взявся за вирішення техногенної аварії з електропостачанням Одеської області

Суббота, 4 февраля 2023, 14:42
За дорученням прем'єр-міністра України до Одеської області везуть всі наявні генератори та газотурбінну електростанцію. Одеська область знеструмлена через аварію на вже пошкодженій російськими обстрілами магістральній високовольтній підстанції

Сьогодні в Одеській області сталася технологічна аварія на одній із високовольтних підстанцій, неодноразово пошкодженій внаслідок російських атак. В Одесі та прилеглих районах застосовані аварійні відключення. Ситуація складна, масштаб аварії суттєвий, швидко відновити енергоживлення — зокрема критичної інфраструктури — неможливо.

На позачерговому засіданні Уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив утворити цілодобовий урядовий штаб на чолі з міністром енергетики, за участі в. о. міністра внутрішніх справ, голів ДСНС та ОВА, керівника «Укренерго», представників мінінфраструктури та інших міністерств і відомств.

Зараз основна мета — заживити критичну інфраструктуру та багатоквартирні будинки, опалення яких залежить від електропостачання. Доручено протягом доби завезти до Одеси всі потужні генератори, які є в наявності у Міненерго. Також у місто має бути перевезена газотурбінна електростанція потужністю 25 МВт, надана нашими партнерами зі США. Також дали завдання МЗС звернутися до Туреччини по додаткову підтримку у вигляді суден-електростанцій.

В Одесі мають цілодобово працювати всі Пункти незламності. Задля координації роботи у місто вирушили міністр енергетики та керівник «Укренерго».

comments powered by HyperComments