На росії спустили на воду новий атомний підводний човен

Цей підводний сочен будують для тихоокеанського недофлоту росії. Він стане першим російським підводним човном, оснащеним для запуску гіперзвукових ракет "Циркон". Підводний човен спускали на воду у присутності диктатора путіна, який відомий своїм цинічним відношенням до російських підводників ще з моменту його слів про загибель підводного човна "Курськ" - "она утонула". Тоді ж путін відвідав однотипний підводний човен "Архангельськ" та заявив багато різної маячні.
Закладка підводного човна "Пермь" відбулася 29 липня 2016 року на заводі ОСК Севмаш у Сєверодвінську. Планується, що його добудова завершиться до 2026 року, після чого човен увійде до складу тихоокеанського флоту ВМФ росії. Це вже п’ятий підводний човен цього типу, після "Казань", "Новосибирск", "Красноярск" і "Архангельск".
Очікується, що термін від спуску до передачі в експлуатацію для підводного човна "Пермь" складе приблизно 1,5-2 роки, аналогічно з попередніми субмаринами цього типу.
Цікаво, що розробляти підводні човни проєкту 885 почали ще у СРСР наприкінці 1970-х. Перший підводний човен "Северодвинск" почали будувати у 1993-му, потім у 1996-му будівництво заморозили і відновили аж у 2004-му. І лише у 2014-му році росіяни змогли добудувати цю субмарину і ввести в експлуатацію. Втім, інші підводні човни цього типу будувалися значно швидше - в середньому 8-10 років від закладки до введення до складу флоту. Таким чином, ці підводні човни за деякими характеристиками є застарілими вже на момент завершення їх будівництва.
Субмарина має довжину 130 метрів, ширину 13 метрів і водотоннажність 13,8 тисячі тонн. Екіпаж складається з 90 осіб, а ядерна силова установка дозволяє досягати швидкості до 16 вузлів на поверхні та до 31 вузла під водою. Гранична глибина занурення підводного човна — 480 метрів.
Зброя підводного човна включає протикорабельні крилаті ракети "Онікс", крилаті ракети "Калібр" та 533-мм торпеди. Торпеди запускаються з 6 носових торпедних апаратів, для ракет є 10 універсальних пускових шахт. Всі майбутні субмарини цього типу, зокрема "Пермь", будуть модернізовані для запуску гіперзвукових ракет "Циркон".
Загалом планується побудувати 9 підводних човнів цього типу. Підводні човни "Казань", "Новосибирск", "Красноярск" і "Архангельск" вже передали до складу тихоокеанського і північного флотів росії. "Пермь", "Ульяновск", "Воронеж" і "Владивосток" перебувають на різних етапах будівництва, а будівництво дев’ятого човна, "Братск", наразі тільки планується.