Ціна свободи: життя Одеси за два роки війни показали у фотопроекті

Понедельник, 26 февраля 2024, 14:55
24 лютого в одній з галерей арт-центру UNION відкрилася виставка-фотопроект "Ціна свободи", яка показує життя Одеси у репортажних фотографіях за два роки великої війни.
Ціна свободи: життя Одеси за два роки війни показали у фотопроекті

У невеликому залі галереї зібрані коллажі з кадрів відомих одеських фотографів, які тематично відображають життя воєнної Одеси. Від перших днів, коли одесити наповнювали піском з пляжу у яхт-клубі мішки - і далі, як ці мішки стали частиною укріплень на випадок безпосередньої оборони міста. 

Та ворог не зміг піти у наступ на Одесу - і мішки з піском, на щастя, залишилися лише декорацією для нового життя міста. 

У фото показано буквально все, що відбувалося - від котика на барикаді і до руйнувань від російських обстрілів. А відеосюжет показує зміни нашого міста, яке отримало рани і шрами від війни, які назавжди залишаться з нами, але які можна стерти чи вирізати.

Юрій Бершадський, один з співорганізаторів фотопроекту, зазначає, що це не звичайна виставка, а саме проект, в якому кожен конкретний кадр не має значення. Значення має той інформаційний і емоційний вплив, який дають глядачу всі кадри у комплексі.

П'ять одеських фотографів та фотографка зі Львова, - Олександр Воропаєв, Юрій Бершадський, Олександр Гіманов, Майя Макеєва, В'ячеслав Онищенкоі і Катерина Москалюк,- стали основою для наповнення фотопроекту.

Також у фотопроєкті беруть участь учасники проєкту "Український фотощоденник" : Олександр Магула, Микола Тимченко, Сергій Коровайний, Адріана Довга,Марія Горшкова, Ольга Ковальова, Ірина Семко та деякі інші.

comments powered by HyperComments