У Чорному морі росіяни спричинили екологічну катастрофу
Унаслідок аварії, яка сталася через шторм у Керченській протоці, з танкерів «Волгонефть-212» і «Волгонефть-239» у Чорне море могло потрапити тисячі тонн нафти, всього до 8 тисяч тон нафти та нафтопродуктів. Обидва танкери розломилися навпіл та затонули.
«Причиною аварії стали недотримання російською стороною технічних вимог до безпеки мореплавства, зокрема використання річкових суден у відкритому морі в умовах шторму», — зазначили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Водночас, за інформацією Українського наукового центру екології моря, витік мазуту матиме катастрофічні наслідки для морської екосистеми, зокрема загибель планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів через токсичний вплив нафтопродуктів. Ба більше є висока ймовірність забруднення донних відкладень та прибережних зон.
Обидва танкери були збудовані, відповідно, 51 і 55 років тому, відносячись, загалом, до класу річкових суден з обмеженою морехідністю. Також один з них свого часу пройшов "модернізацію", під час якої у судна було вкорочено корпус шляхом "вирізання" середини та подальшого з'єднання носової і кормової частин.