Справу про фактичну крадіжку цілого аеропорту Одеси продовжують розслідувати
Вищий антикорупційний суд надав дозвіл на заочне розслідування стосовно колишнього мера Одеси Олексія Костусєва у справі про заволодіння майном аеропорту «Одеса».
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Телеграмі.
«Слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього мера Одеси – одного з підозрюваних у справі щодо незаконного заволодіння майновим комплексом стратегічного об'єкта - КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, це рішення дасть можливість завершити досудове розслідування щодо підозрюваного та скерувати справу до ВАКС для розгляду по суті.
У САП нагадали, що 11 грудня 2023 року слідчий суддя ВАКС обрав ексмеру запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання підозрюваного та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.
Як повідомлялося, раніше НАБУ оголосило в розшук Олексія Костусєва.
Детективи НАБУ в серпні 2023 року повідомили про підозру у заволодінні майновим комплексом стратегічного об'єкта - КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності 5 особам, серед яких колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два відомі в регіоні бізнесмени.
За версією слідства, у 2011 році ця група осіб розробила та реалізувала злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс аеропорту перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів. Місто втратило контроль над об’єктом та не отримувало від його діяльності прибутку. Натомість особи, які отримали контроль над аеропортом, привласнювали дохід від його діяльності. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали.
Внаслідок цих дій місцевому бюджету завдано збитків на загальну суму понад 2,5 млрд грн, з яких 118 млн грн становить вартість аеропорту, решта – незаконно привласнений прибуток.