"Ізя, привіт!" (фінал старого одеського анекдоту)

Зібралися родичі померлого багатого єврея на оголошення заповіту. Нотаріус довго зачитував, кому і що залишив покійний. Одні сприймали це з радістю, інші — з розчаруванням. Але в самому кінці заповіту був особливий пункт, присвячений зятю Ізі, якого останнім часом вся родина ледве терпіла:
— Ізя, ти просив мене згадати тебе в заповіті, — зачитав нотаріус. — Так ось, я тебе згадую: Ізя, привіт!
Президент США Джо Байден у п'ятницю, 13 вересня, зустрівся з прем'єр-міністром Великобританії Кіром Стармером у Вашингтоні. Обидва лідери підтвердили непохитну підтримку України. Однак очікуваного дозволу ЗСУ завдавати ударів по цілям у глибині території Росії західною зброєю за підсумками зустрічі озвучено не було.
При цьому Байден і Стармер "висловили глибоке занепокоєння" з приводу поставок Іраном і КНДР "смертоносної зброї" Росії та "підтримки Китаєм російської оборонно-промислової бази", повідомляє сайт Білого дому.
Не забули і про "Ізю" — лідери США та Великобританії також "підтвердили свою непохитну прихильність до безпеки Ізраїлю", зазначивши при цьому "нагальну необхідність угоди про припинення вогню, яка звільнить заручників і дозволить збільшити гуманітарну допомогу сектору Газа", а також важливість більших зусиль Ізраїлю для захисту мирного населення та вирішення важкої гуманітарної ситуації в регіоні. Байден і Стармер також засудили "підтримувані Іраном атаки хуситів на торговельні судна в Червоному морі".
Розчаровані? Я теж...
Втім, очікувати від цієї зустрічі чогось іншого було б безглуздо — усі дії американської адміністрації спрямовані виключно на виборчу кампанію, а тому вони не повинні відштовхувати потенційних виборців, серед яких є чимало прихованих прихильників Палестини, що складають значну частину електорату демократів.
Що стосується України, то дозвіл на удари по території Росії на відстань до 560 км (в експортній версії — 300 км) ракетами Storm Shadow, у кращому випадку, буде оголошено під час зустрічі прем’єр-міністра Великобританії та президента Франції. Я б не виключав, що це може статися після отримання наступної партії F-16, яке заплановане на середину осені.
Нам же, нарешті, варто зрозуміти, що допомога Україні нерозривно пов'язана з виборчою кампанією в США. Після провалу Трампа на телевізійних дебатах із Гарріс та подальшої відмови будівельного магната від другого етапу телешоу, демократи вирішили залишити "козирного туза" на пізніший період — ближче до дня виборів. Це нагадує інший, не менш старий одеський анекдот.
У хедері (єврейська початкова школа) меламед (учитель) застукав учнів за грою в преферанс, але відшмагав за вуха лише одного.
— Ти знаєш, за що я тебе покарав? — суворо запитав учитель.
— Знаю, — відповів учень. — Я дарма пішов з козирного туза.