Привіт від Чингізхана, або як Орда невчасно нагадала про себе московитам

Сергей Стеблиненко  |  Вівторок, 20 серпня 2024, 10:15
Монголія не включила до плану національного розвитку до 2028 року проєкт газопроводу «Сила Сибіру-2», який рф планувала прокласти через її територію для транспортування газу до Китаю. Про це в понеділок, 19 серпня, повідомила газета The South China Morning Post.
Привіт від Чингізхана, або як Орда невчасно нагадала про себе московитам

Таким чином, прокладання трубопроводу, про будівництво якого так багато розповідав путін, не відбудеться принаймні найближчим часом.

«Ми вступаємо в тривалу паузу, оскільки москва більше не вірить, що може укласти бажану угоду з Пекіном і, ймовірно, відкладе проєкт до кращих часів», — наводить видання слова Мунхнара Байарлхавгі, колишнього члена Ради безпеки Монголії.

У свою чергу, фахівець із росії та Центральної Азії з Шанхайської Академії соціальних наук Лі Ліфань в інтерв'ю The South China Morning Post зазначив: «Монголія сподівається отримати інвестиції від Китаю або росії, але в росії немає грошей, а Китай не поспішає будувати трубопровід».

Проблема в тому, що росію загалом не цікавлять постачання газу — її хвилює виключно сам процес будівництва газопроводів, що дозволяє зірвати значний куш друзям путіна — власникам заводів із виробництва труб, підрядникам та іншим аферистам. «Сила Сибіру-1» і обидва «Північних потоки» будувалися за рахунок кредитів, узятих Газпромом під заставу активів держкорпорації. Зараз у Газпрому суцільні збитки та практично повна відсутність ще незаставленого майна..

За останні два роки борг «Газпрому» зріс у 1,3 раза до 5,2 трильйона рублів. У першому кварталі 2024 року Газпром зазнав збитків на 450 мільярдів рублів проти збитку в 95 мільярдів роком раніше. Збиток від продажів склав 47 мільярдів проти прибутку в 125 мільярдів у першому кварталі минулого року.

Раніше газета The Financial Times повідомляла, що спроби росії укласти з Китаєм угоду щодо будівництва газопроводу «Сила Сибіру-2» зайшли в глухий кут через розбіжності у ціновій політиці та кількості газу, який Пекін планує закуповувати у Москви.

Як зазначали співрозмовники видання, Китай готовий купувати газ за внутрішніми цінами на паливо в рф, які штучно утримуються на низькому рівні завдяки державним субсидіям. Крім того, Пекін хоче закуповувати лише незначну частину від того обсягу палива, на постачання якого розраховані потужності газопроводу.

Очевидно, що Пекін використовую москву як хоче, коли хоче і в будь-якій позі. Тепер до нього приєднався ще й Улан-Батор. Тепер вони вдвох будуть мати на очах у всього Сходу таку росію, що перетворюється на вуличну повію, через два... газопроводи.

comments powered by HyperComments