Шо то було?
Мождиво, я зараз "ляпну" нісенітницю, але мені щось підказує, що російськи окупанти застосували тактику "Остнньої надії", згідно якої берегові споруди захищають корпусами великих кораблів, якими не жаль пожертвувати заради збереження чогось більш цінного. Уважно придивіться до відео обох атак, що гуляє в Інтернеті - обидва дрони декілька разів змінювали курс, вибираючи ціль та налаштовуючись то на кораблі, то на берегові споруди, що знаходилися за ними. В обох випадках вони обрали як цілі саме кораблі. Скоріше за все, оператори дронів хотіли відволікти увагу хитрож..пих російських телепнів від іншої цілі, по якої наносився справжный удар. У випадку Новоросійська - це "нефтяний маяк", а біля Криму - Керченський міст.
Повторюю ще раз - все це лише мої спостереження, які можуть бути хибними. Але для цього є деякі конкретні факти.
Обидва кораблі мали серьозні вади:
- "Шахтар-оленяр", пробачте, "Оленегорський гірник" був, як би мовити пристойно, трошечки застарілий - його ввели в склад флоту ще влітку 1975 року. Впевненості в тому, що це корито зможе дійти до Сєвєроморська, до якого він приписаний, нема ні в кого, а здійснювати десантні операціі під час цієї війни без прикріття крейсера "Москва" Чорноморський флот росії неспроможен.
- Що до танкеру "Sіg" чи "Zig" (втім, яка у корму різниця), то він справжній "інвалід", який через санкції США не може вийти з Чорного моря. Для такого судна це справжній вирок. До речі, якого дідька це опудало стояло на якорі порожнє не на рейді якогось порту, а біля села Яковекове, що знахлдиться у 34 км від Керченського моста на шляху прямування українських дроні до цілі?
У військових моряків є такий термін - брандер. Це судно, навантажене вибуховими речовинами, що використовується для підпалу або підриву ворожого корабля з метою його знищення. Сучасні морскі дрони якраз і виконують функції брандерів. Найнадійніший захист від брандерів - хибні цілі (старі кораблі), що ставили на якор біля входу до бухти.
І останнє...
Для справжньої атаки на великі обїекти (портові споруди, міст та інше) одного дрону навіть з 300 кг вибухівки занадто мало. Скоріш за все, атаки дронів 4-5 серпня мали більш інформаційний, аніж практичний характер. ВСУ продемонстрували ворогу не тільки спроможність "дістати" росіян у любому кутку Чорного моря, але й рішучість зробити кроки, після яких російські нафтопереволочні комплекси разом з Чорноморським флотом можуть перетворитися на купу металобрухту. Судячи з паніки, яку підняли окупанти після атак, це вдалося блискуче.
P.S. Вже закінчував цю маячню, ак видання "Гордон" опубліковало "сенсацию", яку пану Дмитру нашепотів на вушко якайсь поважна людина зі спеціальних служб. Дослівно:
"Спецоперація проходила вже за класичним сценарієм: надводний дрон, 450 кг тротилу, вибух. Як результат – один із найбільш потужних нафтових танкерів Росії (збудований у 2014 році, майже 5 тис. тонн) розпочав "отрицательное плавание" біля Кримського мосту".
Знаєте, чому я не вірю ані слову?
По-преше, більше 300 кг "корисного вантажу" наші дрони нести поки не можуть.
По-друге, найбільш потужний російський танкер "Володимир Мономах" типу «Афрамакс», збудований у Владивостоці на заводі "Зірка" (технічно складні носова та кормова секції танкера створила південнокорейська компанія Hyundai Samho Heavy Industries). має "тришечки" інші дані - довжина судна складає 250 метрів, ширина 44 метри. Танкер має дедвейт (повну вантажопідйомність) 114 тисяч тонн і здатний пересуватися морем на швидкості до 14,6 вузла. До речі, Новоросійський порт до зустрічі з українським морським дроном міг завантажувати танкери понад 250 тісяч тон за допомогою нафтового маяку.
По-третє, ніякого Кримського моста у Керченській протоці не існує - нахаббуд путіна має назву Керченській мост. Кримським його називають лише російскі пропагандони.
Погляньте на світлину - на ній зображені військові експерти (льотчик, артилерист та просто брехун), що обговорюють напад морський дронів на російські кораблі. Не слухайте цих балакунів - вони знають не більше вас.