Маленька, але дуже важлива перемога!
Нагадаю - позов проти нашої країни подав проти України уряд країни-агресора росії 22 липня 2021 року за ст. 33 (міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини. рф обвинувачувала Україну в нібито адміністративних практиках "убивств, викрадень, примусового переселення, втручання у виборче право, обмеження на використання російської мови та нападу на російські посольства й консульства".
Також росія намагалася приписати Україні відповідальність за аварію авіалайнера MH17, оскільки Україна "не закрила повітряного простору".
Окрім того, москва скаржилася на блокування Північно-Кримського каналу і просила ЄСПЛ застосувати тимчасові заходи, зокрема зобов'язати Україну відновити подання води до Криму і припинити "утиски" у використанні російської мови. Суд одразу відмовив у цьому.
23 липня 2021 року ЄСПЛ одразу відхилив прохання про забезпечувальні заходи, чітко вказавши, що росія не надала доказів "серйозного ризику непоправної шкоди основоположним правам людини за Європейською конвенцією". Окрім того, росія подала всі позовні документи російською мовою. ЄСПЛ неодноразово давав вказівки подати всі документи офіційними мовами його роботи – англійською або французькою, проте навіть після виключення рф зі складу Ради Європи в березні 2022 року не завадило ЄСПЛ ухвалити рішення й далі розглядати справи стосовно країни-агресора, які були у його провадженні.
Після ретельного дослідження поданих матеріалів і доказів, а також з огляду на поведінку росії й відсутність будь-якої співпраці з березня 2022 року, ЄСПЛ відмовив у задоволенні позову в повному обсязі й вилучив його з реєстру справ.
А тепер - увага!
Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок закликала Київ визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС) та ратифікувати Римський статут як його правову основу.
"Знаю, наскільки чутливим це питання", - зазначила Бербок. "Не українські солдати, а російська армія веде агресивну війну", – додала вона. На думку глави МЗС ФРН, МКС – це правильний майданчик для Києва. "Вона посилить Україну, а Україна посилить МКС", - вважає голова німецької дипломатії.
Ми дуже часто нарікаємо, що міжнародні суди дуже довго тягнуть з початком розгляду тих чи інших питань. Але при цьому самі до сих пір не ратифікували Римський статут. Чи маємо ми право вимагати від інших те, що відмовляємось самі виконувати?