На росії розганяють фейк про підводні човни у Севастополі (ФОТО, ВІДЕО)

Пятница, 23 сентября 2022, 13:13
Пропагандисти з росії почали розповсюджувати фейкову інформацію про те, що підводні човни чорноморського флоту залишилися у Севастополі.
На росії розганяють фейк про підводні човни у Севастополі (ФОТО, ВІДЕО)

Ще на початку вересня ми дійшли висновку, аналізуючи дії російського чорноморського флоту, про можливість передислокації підводних човнів у складі чф рф з Севастополю до Новоросійську - через загрозу повітряного удару по ним прямо у базі. Це сталося після двох випадків атак безпілотників по будівлям штабу російського чорноморського флоту. Після цього російське командування звернуло увагу на вразливість від аналогічного нападу причалів у Південній бухті Севастополя, де зазвичай вантажать нові ракети "Калібр" на підводні човни.

Згодом, 20-21 вересня цей висновок про передислокацію російських підводних човнів підтвердила британська розвідка у черговому публічному звіті.

Однак, з 21 вересня у російських пропагандистських пабліках почали публікувати фото, на якому зображена Південна бухта Севастополя з відразу 3 підводними човнами - начебто 21 вересня. Це супроводжувалося меседжами про те, що підводні сили чорноморського флоту росії залишаються у Севастополі.

Але при більш детальному огляді цих фото видно, що насправді там зображений підводний човен "Алроса" проекту 877, який ще з 2014 року проходить модернізацію, а зараз знаходиться у стані випробувать після цієї модернізації вже протягом кількох місяців. Також там стоїть біля причалу колишній український підводний човен "Запоріжжя", віджатий 2014 року та зовсім небоєздатний, а також ще одна колишня стара радянська субмарина, яка використовується як стаціонарна зарядна станція для акумуляторів інших підводних човнів.

Жодного з 4 наявних у Чорному морі нових підводних човнів проекту 636.3, які, власне, обстрілюють ракетами "Калібр" українські міста, у Південній бухті немає. Тому російські пропагандони типу Гіркіна видають дійсне за бажане.

comments powered by HyperComments