F-16 і комплекси ППО для України: скільки потрібно та коли чекати

Олександр Вельможко  |  Середа, 10 липня 2024, 15:45
Президент України назвав кількість винищувачів F-16, які потребує наша держава для повноцінної боротьби у небі з російськими агресорами.
F-16 і комплекси ППО для України: скільки потрібно та коли чекати

Український президент висловив сподівання про те, що винищувачі F-16, які обіцяли міжнародні партнери, прибудуть до нас уже влітку. За словами Зеленського, Україна зараз потребує щонайменше 128 одиниць.

Всього ж Україна у 2024-2026 рр. отримає 79 винищувачів. З них Данія надасть 19, Нідерланди – 6 у 2024 р. та 24 дещо потім, Бельгія – 30 літаків.

Голова держави емоційно висловився про проблеми, пов'язані із почтачанням. 

"Знаєте, ми завжди чекаємо. Як моя мама чекала на мене після школи, і я завжди знаходив причину прийти пізніше. Це те ж саме, але набагато серйозніше", - зазначив Володимир Зеленський під час виступу в Інституті Рональда Рейгана.

За словами президента, московія щоденно використовує у війні проти України близько 300 літаків. А у нас є проблема з датами та кількістю винищувачів, які мають передати союзники. Причому мова йде про десятки, а не про сотні.  Поки чисельність не стане відповідною, зрівнятися з російськими окупантами у небі буде складно.

Нагадаємо, що США можуть погодитися на передачу бойових літаків F-16, за умови, що їх не використовуватимуть для ударів по російській території. У Канаді під час саміту G7 заявили про надання допомоги у підготовці військових пілотів з України. Решта країн підтвердили готовність долучитися до навчальної програми.

Данія, Нідерланди та Бельгія повідомили, що передадуть літаки Україні. Наразі перша група українських льотчиків завершила навчання у США, а Данія вже підготувала 50 фахівців з обслуговування F-16.

Перші шість літаків F-16 Україна отримає від Норвегії у 2024 році, про що на полях саміту НАТО у Вашингтоні оголосив прем’єр-міністр країни Йонас Гар Стьоре. «Ми плануємо постачання впродовж 2024 року... З осені Норвегія бере участь у підготовці українських пілотів-винищувачів у Данії, і Норвегія підтримуватиме підготовку й надалі», — заявив премʼєр.

Норвегія оголосила про плани надати винищувачі F-16 Києву ще в серпні 2023 року, але ніколи офіційно не розголошувала кількість.

Також відомо, що окрім винищувачів F-16, безпосередньо призначених для України, Нідерланди нададуть 18 винищувачів F-16 до кінця 2025 року для тренування пілотів, які будуть дислокуватися у Румунії.

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс повідомив про надання 18 винищувачів F-16 для тренування українських пілотів у Румунії, передає Хронікерс. “Обговорили з LockheedMartin підготовку українських пілотів для F-16. З цією метою ми також створюємо європейський навчальний центр для управління F-16 у Румунії. Нідерланди нададуть 18 винищувачів F-16 для цього навчання до кінця 2025 року”, – сказаав він.

comments powered by HyperComments