Польща за певних умов може передати Україні бойові літаки

Понеділок, 8 липня 2024, 18:59
Мова йде про приблизно 20 винищувачів МіГ-29, які ще залишилися на озброєнні Польщі.
Польща за певних умов може передати Україні бойові літаки

Польща могла б передати Україні винищувачі радянського виробництва МіГ-29, якби союзники з НАТО погодилися замінити їх іншими літаками, заявив польський прем'єр-міністр Дональд Туск.

"Ми не можемо сьогодні передати МіГи, тому що вони виконують функцію повітряного патрулювання, тобто охороняють небо над Польщею, також НАТО. Але якби союзники з НАТО... могли б нам замінити те, що в нас є, на інші літаки, якщо такий баланс вдасться зберегти, я, звісно, переконав би наших партнерів зробити це", - сказав Туск на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Польщі.

Водночас він наголосив, що "не може бути завдано шкоди безпеці Польщі". "Україна перебуває в набагато небезпечнішій ситуації, ніж Польща, але, на жаль, я маю сказати, що після України ми перебуваємо в найскладнішій ситуації", - пояснив Туск.

Раніше Польща мала 15 модернізованих та 17 не модернізованих винищувачів МіГ-29, частина яких у розібраному вигляді була надана Україні ще у 2022 році, а ще щонайменше 10 літаків - передали офіційно навесні 2023-го.

comments powered by HyperComments