По Києву, Дніпру і Кривому Рогу росіяни завдали жахливий ракетний удар

Понеділок, 8 липня 2024, 15:55
Вранці 8 липня росіяни завдали комбінований ракетний удар, основними цілями якого стали Київ, Кривий Ріг, Дніпро та ще багато міст України.
По Києву, Дніпру і Кривому Рогу росіяни завдали жахливий ракетний удар

Почалося все ще вночі, коли росіяни здійснили, так би мовити, "розвідку боєм" - піднявши 5 стратегічних бомбардувальників Ту-95, з яких було випущено 4 ракети Х-101 у напрямку Києва та області. Крім цього, росіяни також задіяли 3 балістичні ракети "Іскандер-М", одна з яких біля опівночі дала влучення у Херсоні. 3 з 4 ракет Х-101 були збиті системою ППО. Повітряна тривога в Одесі і області через пуски ракет була з 2:05 по 4:12 ночі.

Потім після 7-ї години ранку стало відомо про зліт ще 5 бомбардувальників Ту-95. Потім до них доєдналися ще три бомбардувальники Ту-22 та винищувач МіГ-31 зі своїми ракетами "Кинджал". Повітряну тривогу через небезпеку ракетного удару оголосили о 9:46.

В результаті після 10-ї години у Києві почали лунати вибухи, потім вибухи та робота ППО були у Дніпрі, Кривому Розі, Слов'янську і Краматорську. Внаслідок цього відомо про низку влучень у Києві і Кривому Розі.

Після 13-ї години під час чергової повітряної тривоги росіяни знову завдали точковий ракетний удар по Києву.

Після 14-ї години росіяни вдарили балістичною ракетою по Вознесенському району Миколаївської області.

Далі цитую президента України: "Російські терористи знову масовано атакували ракетами Україну. Різні міста: Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Словʼянськ, Краматорськ. Понад 40 ракет різних типів. Пошкоджені житлові будинки, інфраструктура та дитяча лікарня. Усі служби задіяні, щоб врятувати якнайбільше людей. І весь світ має задіяти всю свою рішучість, щоб нарешті покласти край російським ударам. Вбивства – це те, що несе Путін. Тільки разом ми можемо принести справжній мир та безпеку."

За офіційними даними Командування Повітряних сил України, росіяни під час лише ранкового повітряного удару запустили 38 ракет, в тому числі:
- 13 ракет Х-101 з 6 стратегічних бомбардувальників Ту-95
- 14 ракет "Калібр" з підводних човнів та, можливо, надводних кораблів
- 4 балістичні ракети "Іскандер-М"
- 2 надзвукові крилаті ракет Х-22 з бомбардувальників Ту-22
- 1 аеробалістичну ракету "Кинджал" з винищувача МіГ-31К.
- 1 гіперзвукову ракету "Циркон"
- 3 тактичні авіаційні ракети Х-59.

З цієї кількості було збито 30 ракет, серед них: 
- 11 з 13 ракет Х-101
- 12 з 14 ракет "Калібр"
- 3 з 4 ракет "Іскандр-М"
- 1 ракета "Кинджал"
- 3 ракети Х-59.

Ми бачимо, що росіяни в черговий раз змінили тактику. Вони бачили, що масовані нічні комбіновані удари майже повністю відбиваються системою ППО, в тому числі збивалося раніше все, що летіло по Києву. Потім так само майже безрезультатними були удари, які завдавалися обмеженою кількістю ракет по цілям поза межами Києва - влучення були лише від балістичних ракет. Зараз же вони спробували вперше аж з весни 2023 року денний ракетний удар, спрямували всі ракети різними обхідними курсами на Київ, а перед ним запустили кілька ракет вночі - щоб при цьому виявити за допомогою радарів характер роботи ППО. Важливо, що майже всі ракети опинилися над Києвом приблизно в один час, що перевантажило систему ППО. І саме тому у Києві були влучення і руйнування - як від прямих влучень не збитих ракет, так і від уламків збитих ракет. Також важливо, що під час цього удару не застосовувалися дрони типу "шахед" - на це була якась причина від того, що вони у росіян знову закінчилися до того, що вони перед цим ракетним ударом чотири ночі поспіль запускали "шахеди" з метою виснажити систему ППО.

За словами міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, загалом загинуло 28 чи навіть більше людей, багато - 112 поранених, їх кількість може зростати.

У Києві ракета цілеспрямовано влучила у дитячу лікарню "Охматдит" - у корпус. де перебували діти на процедурах діалізу. СБУ встановила, що це була одна з двох не збитих ракет Х-101 з її серійним номером - є і відео моменту влучення. Також у Києві у Шевченківському районі повністю зруйновано частину житлової п'ятиповерхівки. У Солом'янському районі пошкоджено два поверхи бізнес-центру. Пошкоджені чи зруйновані три електропідстанції. Є і інші руйнування. 

Під час другого точкового удару росіяни повторно вдарили по столиці: частково зруйновано медичний центр у Дніпровському районі. Відомо про 4 загиблих та 3 травмованих. 

У Кривому Розі є влучення у житловий будинок - там 11 загиблих і понад 47 поранених. У Дніпрі внаслідок влучень ракет та їх уламків одна людина загинула та ще шестеро постраждали. У Києві відомо про 17 загиблих та понад 37 поранених.

comments powered by HyperComments