Посилення ППО України: що з Patriot та Iris-T

Четвер, 18 квітня 2024, 14:44
Євросоюз на рівні голови уряду Нідерландів та керівника однієї з оборонних компаній обіцяють у найближчі тижні надати Україні ЗРК IRIS-T та знайти ЗРК Patriot.
Посилення ППО України: що з Patriot та Iris-T

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте пропонує, щоб західні країни викупили для України системи протиповітряної оборони Patriot у держав, які їх мають, але не хочуть надавати Києву. Про це він заявив на саміті лідерів ЄС у Брюсселі.

Рютте, який є провідним кандидатом на посаду нового генсеку НАТО, наголосив, що є гостра потреба доставити Україні ракети «земля — повітря». Він додав, що продовжить спроби переконати країни, які мають на озброєнні Patriot, вивільнити їх для України. «Ми знаємо, що багато країн сидять на великій купі систем Patriot, можливо, не бажаючи надавати їх напряму. Ми можемо в них купити, можемо доставити в Україну, у нас є гроші. Це надзвичайно важливо», — підкреслив Рютте.

Днями Нідерланди заклали у свій бюджет ще 4 мільярди євро військової допомоги для України, які мають надати протягом наступних двох років. Також Амстердам пообіцяв кілька Patriot, хоча не уточнив, скільки саме.

Крім того, у найближчі декілька тижнів Україна отримає ЗРК Iris-T SLM. Про це повідомив Гельмут Раух - керівник компанії Diehl Defence, яка виробляє зенітно-ракетні комплекси Iris-T SLM. «Три наші системи вже знаходяться в Україні, і ще більше буде поставлено цього року. Наступна — лише за кілька тижнів», — сказав він у розмові з кореспондентом BILD.

Гельмут Раух прибув до України разом з віце-канцлером Німеччини Робертом Хабеком, про цей візит не було оголошено. Якщо путін досягне успіху в Україні, він продовжить війну. Тому для нашої безпеки і миру в Європі важливо, щоб Україна успішно захищала себе і ми їй допомагали», — заявив віце-канцлер Німеччини 

comments powered by HyperComments